Windows 2000 veya Windows NT 4.0 yükseltmesi sırasında "NTLDR eksik veya bozuk" hata iletisi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 318948 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bu makalenin başında listelenen işletim sistemleri için Microsoft Windows 95 veya Microsoft Windows 98'den yükseltme yaptığınızda, ilk yeniden başlatma sırasında aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
NTLDR eksik veya bozuk

Neden

EZ-BıOS'UN yüklü bilgisayarda bu davranış ortaya çıkabilir.

EZ BIOS olan Windows 95 veya Windows 98'den daha büyük bölümler oluşturmanıza olanak veren bir yardımcı program, bölümleme tablosunda yeniden yazarken size destekler. Bu makalenin başında listelenen işletim sistemlerinin hiçbiri bu yardımcı programı gerekir ve bu yardımcı program, bu işletim sistemleri için yükseltmeyi engelliyor olabilir.

Çözüm

Bu sorunu kaldırma çözümlemeye (kaldırma) EZ BIOS. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Batı dijital başvurun. Dijital Batı, aşağıdaki makalelerden birini Bilgi bankasında bir sorguda başvurma hakkında daha fazla bilgi için:
60782Üçüncü Taraf Donanım ve Yazılım Satıcıları İletişim Listesi, Q-Z (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
255220"NTLDR eksik" hata iletisi yükseltme veya Windows 2000 üzerinde Windows 95, Windows 98 veya Windows Millennium Edition'ı yükle

Özellikler

Makale numarası: 318948 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Professional
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbprb KB318948 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:318948

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com