Při použití přepínače /3GB se nemusí načíst ovladač

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 319043 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Když v souboru Boot.ini použijete přepínač /3GB za účelem podpory programu, který může používat více než 2 GB virtuálního adresového prostoru, při spuštění systému Windows se nemusí načíst některý ovladač. Tento problém je pravděpodobnější u ovladačů grafického adaptéru. Obzvláště je to pravděpodobné v případě, kdy je hardwarové zařízení vybaveno velkou pamětí RAM, která se používá jako vyrovnávací paměť.

Příčina

Tento problém nastává, protože ovladač se pokouší o rezervaci velkého bloku souvislé virtuální paměti v adresovém prostoru jádra pro namapování vyrovnávací paměti zařízení. Když použijete přepínač /3GB, zmenší se o polovinu paměť, která je dispozici pro jádro. Jádro nemusí být schopno přidělit dostatečně velký blok paměti, jaký ovladač požaduje.

Řešení

Problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix dodávaná společností Microsoft. Tato oprava hotfix je však určená pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Instalujte ji pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud vás tedy uvedené potíže příliš neobtěžují, doporučujeme, abyste počkali na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu obsahovat.

Pokud je k dispozici oprava hotfix ke stažení, na začátku tohoto článku znalostní báze Knowledge Base naleznete oddíl Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení). Pokud zde tento oddíl není uveden, požádejte o poskytnutí opravy hotfix středisko technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft.

Poznámka: Máte-li jakékoli další dotazy nebo je-li třeba vyřešit nějaké potíže, je možné, že pro ně bude nutné vytvořit samostatný požadavek na služby. Další dotazy a žádosti o podporu, které se netýkají této konkrétní opravy hotfix, podléhají běžným sazbám za poskytnutí podpory. Úplný seznam telefonních čísel služeb technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft a možnost vytvoření samostatného požadavku na služby naleznete na tomto webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Ve formuláři Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení) jsou uvedeny jazyky, v nichž je oprava hotfix k dispozici. Pokud seznam neobsahuje váš jazyk, znamená to, že daná oprava hotfix v tomto jazyku není k dispozici.

Informace o souborech

Anglická verze této opravy má následující nebo vyšší atributy souborů:
  Datum   Čas   Verze     Velikost Název souboru
  -------------------------------------------------------
  10. 6. 2002 15:44 5.1.2600.48 1 836 KB Ntoskrnl.exe
  10. 6. 2002 15:44 5.1.2600.48 1 804 KB Ntkrnlmp.exe
  10. 6. 2002 15:44 5.1.2600.48 1 858 KB Ntkrnlpa.exe
  10. 6. 2002 15:44 5.1.2600.48 1 831 KB Ntkrpamp.exe
				

Po instalaci této opravy hotfix můžete použít nový přepínač pro správu paměti /USERVA. Pomocí tohoto přepínače lze doladit velikost paměti nad hranicí 2 GB, která je přidělena uživatelskému režimu a odebrána jádru. Tak můžete najít číslo, které umožní načtení ovladače.

Například použití přepínače /USERVA=2800 v souboru Boot.ini nakonfiguruje uživatelskému režimu virtuální adresový prostor o velikosti 2800 MB a režimu jádra virtuální adresový prostor o velikosti 1196 MB.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Windows XP Service Pack 1.

Odkazy

Další informace o použití přepínače /USERVA naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
316739 Použití přepínače /USERVA s přepínačem /3GB k vyladění prostoru uživatelského režimu na hodnotu mezi 2 GB a 3 GB (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 319043 - Poslední aktualizace: 1. prosince 2008 - Revize: 2.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB319043

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com