Ikona głośności nie jest wyświetlana w obszarze powiadomień i może zostać wyświetlony komunikat o błędzie podczas próby dodania jej.

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 319095 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł jest przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników komputera.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Może wystąpić jeden z następujących objawów, na komputerze z systemem Windows XP:
 • Ikona głośności nie jest wyświetlana w obszarze powiadomień po prawej stronie paska zadań.
 • Podczas próby dodania ikony regulacji głośności na obszar powiadomień, pojawi się następujący komunikat o błędzie:
  System Windows nie może wyświetlić wskaźnik głośności na pasku zadań, ponieważ program Regulacja głośności nie został zainstalowany. Aby go zainstalować, należy użyć apletu Dodaj/Usuń programy w Panelu sterowania.
Dlatego nie może uruchomić programu Regulacja głośności, a nie regulacji głośności i ustawienia poziomu dźwięku na komputerze.

Przyczyna

Istnieją dwie możliwe przyczyny tego problemu:
 • Nie dodano ikony Głośność do obszaru powiadomień komputera. (Ikona Głośność nie jest automatycznie wyświetlana podczas pierwszej instalacji systemu Windows XP.)
 • Plik Sndvol32.exe jest uszkodzony lub zniszczony.

Rozwiązanie

UwagaWydrukowanie tego artykułu może ułatwić wykonanie tych kroków.

Domyślnie ikona woluminu nie jest wyświetlana podczas instalowania systemu Windows XP na tym komputerze. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj dodać ikonę głośności na obszar powiadomień.

Uwaga Jeśli już próbowano dodać ikonę głośności i napotkał błąd, pominąć tę sekcję i przejść do metody 2.

Metoda 1: Dodawanie ikony głośności

Aby dodać ikonę głośności obszar powiadomień komputera, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.
 2. Skopiuj i wklej lub wpisz następujące polecenie w polu Otwórz , a następnie kliknij OK:
  MMSYS.cpl
 3. Kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Umieść ikonę głośności na pasku zadań .
 4. Kliknij przycisk OK.
Jeśli w obszarze powiadomień komputera pojawi się ikona Głośność , to koniec pracy. Jeśli nie można dodać ikony Głośność lub otrzymujesz komunikat o błędzie podczas próby dodania jej, plik Sndvol32.exe może być uszkodzony lub zniszczony. Przejdź do metody 2.

Metoda 2: Zapisz nową kopię pliku Sndvol32.exe, na dysku twardym

Jeśli plik Sndvol32.exe jest uszkodzony lub brakuje, musisz Wyodrębnij nową kopię pliku Sndvol32.exe z dysku CD systemu Windows XP i zapisz go na dysku twardym komputera.

Wymagania wstępne

Ta metoda wymaga, aby mieć instalacyjnego dysku CD systemu Windows XP.

Uwaga Jeśli nie masz dostępu do systemu Windows XP CD, który zawiera pliki instalacyjne, jeśli komputer jest w miejscu pracy, poproś administratora sieci o pomoc lub skontaktować się z obsługą. Aby skontaktować się z Support firmy Microsoft, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/
Wyodrębnij kopię pliku Sndvol32.exe z dysku CD systemu Windows XP i zapisz go na dysku twardym komputera, wykonaj następujące kroki:
 1. Włóż CD systemu Windows XP do stacji CD lub DVD komputera. Naciśnij i przytrzymaj klawisz SHIFT, wkładając dysk CD, aby zapobiec automatycznemu uruchamianiu.
 2. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.
 3. Skopiuj i wklej lub wpisz następujące polecenie w polu Otwórz , a następnie kliknij OK:
  cmd
  Zostanie otwarte okno Wiersz polecenia.
 4. Wpisz literę dysku stacji dysków CD lub DVD, należy wpisać dwukropek i naciśnij klawisz ENTER. Na przykład jeśli stacji CD komputera dysk E, należy wpisać następujące i naciśnij klawisz ENTER:
  e:
 5. Skopiuj i wklej lub wpisz następujące i naciśnij klawisz ENTER:
  CD i386
 6. Skopiuj i wklej lub wpisz następujące i naciśnij klawisz ENTER:
  Rozwiń sndvol32.ex_ główny_katalog_systemowy\system32\sndvol32.exe
  Uwagagłówny_katalog_systemowy jest nazwa ścieżki i folderu, gdzie znajdują się pliki systemu Windows na tym komputerze. Jest to zazwyczaj C:\Windows. Jeśli folder, który zawiera pliki systemu Windows na tym komputerze jest C:\Windows, należy wpisać następujące i naciśnij klawisz ENTER:
  expand sndvol32.ex_ c:\windows\system32\sndvol32.exe
  Uwaga Istnieje odstęp między "ex_" i "c:\windows" w tym poleceniu.
 7. Typ Zakończ Aby zamknąć wiersz polecenia, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 8. Sprawdź, czy można uruchomić regulacji głośności i wyświetlane ikony głośności w obszar powiadomień, (Jeśli ta opcja została wybrana w metodzie 1).
Jeśli w obszar powiadomień jest wyświetlana ikona woluminu , to koniec pracy. Jeśli ikony głośności nie jest wyświetlany w obszar powiadomień, przejdź do sekcji "Następne kroki".

KOLEJNE KROKI

Jeżeli te metody nie rozwiązało problemu dla Ciebie, możesz poprosić kogoś o pomoc lub może być skontaktowanie się z administratorem sieci, aby uzyskać pomoc. Możesz również użyć witryny pomocy technicznej Microsoft w sieci Web, aby poszukać innych rozwiązań. Oto niektóre usługi, które zawiera strona pomocy technicznej Microsoft w sieci Web:
 • Baza wiedzy: Wyszukiwanie informacji pomocy technicznej i narzędzia samopomocy dla produktów firmy Microsoft.
 • Centra kompetencyjne: Przejrzyj często zadawane pytania dotyczące produktu i najważniejsze informacje pomocy technicznej.
 • Inne opcje pomocy technicznej: Korzystaj z sieci Web, aby zadawać pytania, skontaktuj się z biurem obsługi klienta firmy Microsoft lub przekaż swoją opinię.
Jeśli po skorzystaniu z tych witryn sieci Web firmy Microsoft nadal masz pytania lub nie możesz znaleźć rozwiązania w witrynie usług pomocy technicznej firmy Microsoft, kliknij poniższe łącze, aby skontaktować się z obsługą.
http://support.microsoft.com/contactus

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat ikon, które są wyświetlane w obszar powiadomień kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
310578 Ikony paska zadań systemu Windows
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących sposobu rozwiązywania problemów z dźwiękiem kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
307918 Jak rozwiązywać problemy z dźwiękiem w systemie Windows XP

Właściwości

Numer ID artykułu: 319095 - Ostatnia weryfikacja: 9 lutego 2014 - Weryfikacja: 14.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kberrmsg kbprb kbmt KB319095 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 319095

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com