Klient RIS systému Windows XP během zobrazení nápisu Spouštění systému Windows ztratí obrazový výstup nebo přestane reagovat (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 319111 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Nainstalovat systém Windows XP pomocí síťového adaptéru Pre-Boot eXecution Environment (PXE) nebo pomocí vzdálené spouštěcí diskety ze serveru vzdálené instalace (RIS), může proces instalace přestat reagovat (zablokuje se) na obrazovce "Instalace spouští Windows". Několik sekund, po zobrazení této zprávy na obrazovce může náhle přejít černé. Může se také zobrazit následující chybová zpráva Stop na modré obrazovce:
STOP: 0X4000008A (0X822BCDA8, 0X823978B0, 0X00000000, 0X00000000)
Podproces jádra ukončen k ochraně systému mutax.
Poznámka: čtyři parametry, které jsou v závorkách mohou lišit v závislosti na konfiguraci počítače.

Pokud zobrazí chybová zpráva stop RIS instalace nebude pokračovat.

Příčina

Tento problém může dojít, pokud systém BIOS počítače neupozorní Windows navíc kód INT1A BIOS, která je umístěna. Při Windows zkopíruje kód BIOS do virtuálního prostředí DOS, Windows nebude kopírovat navíc kódy INT1A. Pokud video BIOS grafického adaptéru volá INT1A, video BIOS přejde do umístění bez platný kód. Tento problém může dojít, pokud počítač používá založené na NVIDIA grafickou kartu například GeForce2 nebo TNT RIVA.

Řešení

Problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389získání nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Použijte tuto opravu hotfix pouze u systémů, kde dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud Vás tento problém závažně nepostihuje, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Pokud tento oddíl nevidíte, obraťte se na Technickou podpora společnosti Microsoft pro získání opravy hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo jakékoli řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit zvláštní požadavek na službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Zobrazí formulář "Hotfix stažení k dispozici" jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

INFORMACE O SOUBORECH

Anglická verze této opravy má následující atributy souborů (nebo novější). Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním ČASEM a najít, použijte kartu časové pásmo v ovládacím panelu Datum a čas.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  11-Mar-2002 15:00 5.1.2600.34    65,152 Videoprt.sys
				

Jak potíže obejít

Chcete-li vyřešit tento problém dočasně nahradit grafický adaptér AGP jiné podporované adaptér PCI nebo AGP videa, která používá jinou čipovou sadu. RIS můžete potom použít k instalaci klienta. Po dokončení instalace vložte původní grafického adaptéru v počítači a nechte systém Windows rozpoznat grafického adaptéru a nainstalovat ovladače videa.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Windows XP Service Pack 1.

Další informace

Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 319111 - Poslední aktualizace: 27. října 2006 - Revize: 2.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbsysadmin kbwinxpsp1fix KB319111 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:319111

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com