Windows XP RIS İstemci videoyu kaybediyor veya "Windows Başlatılıyor" iletisi görüntülenirken yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 319111 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows XP Önyükleme Öncesi Yürütme Ortamı (PXE) bir ağ bağdaştırıcısı kullanarak veya bir <a0>Uzaktan Yükleme Hizmetleri (RIS)</a0> sunucusundan bir uzaktan önyükleme disketi kullanarak yüklerseniz, yükleme işlemi, "Kur Windows'u başlatıyor" ekranında yanıt vermeyebilir. Bu ileti görüntülendikten sonra birkaç saniye ekranın aniden siyah görünebilir. Ayrıca, bir mavi ekranda aşağıdaki Dur hata iletisini alabilirsiniz:
stop: 0X4000008A (0X822BCDA8 0X823978B0, 0X00000000, 0X00000000)
Bilgisayarınızın sistem mutax korumak için BIR çekirdek iş parçacığı sona erdirildi.
Not: parantez içinde bulunan dört parametre bilgisayarın yapılandırmasına göre değişebilir.

Dur hata iletisini aldığınızda, RIS yüklemesi devam etmez.

Neden

Bilgisayarın BıOS'U Windows ek INT1A BIOS kodun bulunduğu bildirmek için bu sorun oluşabilir. Windows, Windows sanal DOS ortamına BIOS kod kopyaladığında, ek INT1A kodları kopyalamaz. Video BıOS'UNU görüntü bağdaştırıcısının INT1A çağırırsa, video BIOS geçerli kod içermeyen bir konuma atlar. Bilgisayarınız bir NVIDIA tabanlı video kartı GeForce2 veya TNT RIVA kullanıyorsa, bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  11-Mar-2002 15:00 5.1.2600.34    65,152 Videoprt.sys
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, geçici olarak AGP video bağdaştırıcısı farklı bir yonga kümesi kullanan başka bir desteklenen PCI veya AGP video bağdaştırıcısı ile değiştirir. Daha sonra RIS istemci yüklemek için kullanabilirsiniz. Yükleme tamamlandıktan sonra özgün video bağdaştırıcı bilgisayara geri koy ve video bağdaştırıcısını algılayacak ve video sürücülerini yüklemeye olanak verir.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 319111 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbsysadmin kbwinxpsp1fix KB319111 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:319111

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com