Dizüstü Bilgisayar Hazırda Bekletmeden Geri Çağrıldığında IP Adresi Serbest Bırakılıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 319270 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Dizüstü bilgisayarın hazırda bekleme durumuna gelmeden önce ağ bağlantısı kesilir, dizüstü bilgisayarın hazırda bekleme durumuna gelmeden dizüstü bilgisayarın IP adresinin 0.0.0.0 hale gelebilir. Dizüstü bilgisayarın hazırda bekleme durumundan ile ağ bağlantısı geri döndüğünde, IP adresi 0.0.0.0'dır.

Bu sorun, ipconfig komutunu kullanarak görebilirsiniz. Bilgisayarınızın IP adresini görüntülemek için <a0></a0>, komut isteminde ipconfig. Kullanarak ipconfig / renew komut, IP adresi geri yüklemez.

Bu sorun ilk hizmet kalitesi (QoS) ve Sniffer Pro 4.5 yazılım ile Windows 2000 yüklü Checkpoint Software tarafından görülen.

Neden

Bu sorun, dizüstü bilgisayarın güç yönetimi durumuna değişiklikleri psched.sys sürücüye gönderilir ancak psched.sys sürücü postaların yayılmasını nedeniyle oluşur. Bu, psched.sys miniport sürücüsü bağlı aktarma gönderilecek MEDIA_CONNECT_STATUS iletiler neden olur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time  Version    Size  File name
  ----------------------------------------------------
  3-Jul-2002 17:33 5.0.2195.5928 60,496 Psched.sys
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu davranış masaüstü bilgisayarda güç yönetimiyle görmediği. Dizüstü bilgisayarlarda yeniden bu davranışı.
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 319270 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbnetwork kbwin2ksp4fix kbbug kbfix kbwin2000presp4fix KB319270 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:319270

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com