FRS çoğaltması trafiği belirli statik bir bağlantı noktasıyla nasıl sınırlanır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 319553 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, dosya çoğaltma hizmeti (FRS) trafiği için statik bir bağlantı noktası yapılandırma.

Not: Bu makalede anlatılan işlevsellik Windows 2000 Service Pack 2 (SP2) özelliğidir. Bu nedenle, bu makaledeki bilgiler, SP2 ve anlatılan SP2 sonrası QFE düzeltme aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde çalıştıran yalnızca Windows 2000 tabanlı sunucular için geçerlidir:
321557Ntfrs.exe Dosyasının Güncelleştirilmiş Ntfs.sys Sürücüsüyle Birlikte Gelen SP2 Sürümü Sonrasındaki Yenilikler

Daha fazla bilgi

FRS, Microsoft Windows NT sürüm 3.x ve 4. 0'da LANMan dizin yineleme (LMRepl) hizmetinde yerini alan birden çok iş parçacıklı, çok ana çoğaltma altyapısıdır. Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicileri ve sunucular, sistem ilkesi ve oturum açma komut dosyaları, Windows 2000 ve önceki işletim sistemlerini çalıştıran istemci bilgisayarları çoğaltmak için FRS kullanın. Ayrıca, FRS aynı hataya dayanıklı bir dağıtılmış dosya sistemi (DFS) kökleri veya alt düğümü yinelemeler barındıran Windows 2000 tabanlı sunucular arasında içerik çoğaltabilirsiniz.

FRS çoğaltması

Varsayılan değer olarak, FRS çoğaltma üzerinden uzak yordam çağrıları (RPC) dinamik olarak kullanılabilir bir bağlantı noktası üzerinden RPC Bitiş Noktası Eşleştiricisi (RPCSS olarak da bilinir) kullanarak bağlantı noktası 135 oluşur; işlem ya da Microsoft Exchange Server Active Directory çoğaltması için aynıdır. Bu varsayılan işlevi geçersiz kılmak ve tüm FRS çoğaltması trafiğini geçtiği bağlantı noktası belirtin (Active Directory aynı yolla yapılandırabilirsiniz). Bunu yaptığınızda, statik bir bağlantı noktasına çoğaltma sınırlayabilirsiniz. Active Directory kısıtlamak için çoğaltma trafiği nasıl bir bağlantı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
224196Belirli bir bağlantı noktası için Active Directory çoğaltma trafiğini ve istemci RPC trafiğini sınırlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Not: bir laboratuarı, FRS kullanımı benzetimini yapmak için ve performansını sınamak için üretim ortamınızda varsayılan bağlantı noktası ayarlarını değiştirmek için önce ayarlayın. Bazı Yöneticiler ilkeleri ve komut dosyaları SYSVOL tutmak, ancak diğer yöneticiler, büyük miktarda veriyi tutmak. Her ortam farklı olduğundan, üretim ortamına olabildiğince yakın sınama yapılandırmasında yaptığınız dikkat edin.

FRS çoğaltması, istemci tam bağlama bilmez. Bu nedenle, istemci bir RPC Bitiş Noktası'nı, RPC çalışma zamanı istemci kişiye RPC Bitiş Noktası Eşleştiricisi tanınan bağlantı noktası (bağlantı noktası 135) sunucuda bağlanır ve RPC arabirimini destekleyen hizmete bağlanmak için bağlantı noktası alır. Başladıktan ve onu bir dinamik olarak atanan bağlantı noktası ya da belirli bir bağlantı noktasını kullanma olanağınız varsa, hizmet bitiş noktası kaydeder.

FRS, belirli bir bağlantı üzerinde çalışacak şekilde yapılandırmak için aşağıdaki yordamı kullanın. Bunu yaptığınızda, bağlantı noktasını RPC Bitiş Noktası Eşleştiricisi ile kaydedilir.

Not: Bu makalede, FRS, güvenlik duvarı aracılığıyla kullanmak bir sunucu için en iyi çözümü açıklanmaz. FRS çoğaltması ve Güvenlik Duvarı'nı kullanırsanız, Kerberos ve Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) için bağlantı noktaları gibi birkaç ek bağlantı noktalarını açmak zorunda kalabilirsiniz. Bağlantı noktası kümesi, sunucu etki alanı rolünün bağlı olabilir. Örneğin, sunucu etki alanı rolünün bir etki alanı denetleyicisidir varsayalım. Bu senaryoda, FRS Kerberos biletlerini ve yapılandırma bilgilerini Active Directory etki alanı Hizmetleri'nden (AD DS) yerel olarak edinebilirsiniz.

Nasıl yapılır: FRS trafiği belirli statik bağlantı noktası için sınırla

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Sınırlı bağlantı noktası kullanılabilir olduğu her etki alanı denetleyicisinde aşağıdaki değere değiştirin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NTFRS\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: RPC TCP/IP bağlantı noktası ataması
  Veri türü: REG_DWORD
  Veri değeri: kullanılabilir bağlantı noktası yazın. Bu değer ondalık biçiminde belirtilmesi gerekir.
  Not: bir değer yazarsanız, değeri sıfır ve dinamik bir TCP/IP bağlantı noktası ataması, ayar kullanır, bu kayıt defteri kullanılır.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
ÖNEMLI: bir ara ağ aygıtı veya etki alanı denetleyicileri arasında paketleri süzmek için kullanılan yazılım olup bakmalısınız. Bu durumda, aygıt veya yazılım belirtilen bağlantı noktası üzerinden iletişim sağlar doğrulayın. Ayrıca, ayarladığınız TCP bağlantı noktası hedef güvenlik duvarında açık olduğundan emin olun.

FRS için deftere naklet-SP2 düzeltmesi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
321557Bir güncelleştirilmiş NTFS.sys sürücüsüyle paketlenmiş Ntfrs.exe dosyasının deftere naklet-S sürümdeki yenilikleri
RPC Bitiş Noktası Eşleştiricisi ile ilgili ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
154596RPC dinamik bağlantı noktası ayırmasını güvenlik duvarları ile çalışması için yapılandırma

Özellikler

Makale numarası: 319553 - Last Review: 1 Şubat 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbfix kbhowto KB319553 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:319553

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com