Windows XP Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi'ni uzun bir yoldan yükleyemiyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 319598 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows XP Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi (105'dan fazla karakter) bir <a0>uzun kaynak yolu için ek diller yüklerseniz, Kur tamamlandığında, ancak dil yüklenmemiş olabilir. Bu durumda, son girişleri Muisetup.log dosyasına benzer:
GNLK: komut satırı: MUISetup.exe <a1>/i</a1> 0407 /r /s

Hata: CopyFile başarısız oldu: C:\WINDOWS\system32\MUI\0407\HHCTRLUI.DLL
Veri geçersiz.

GNLK: "0407" için çok dilde dosyalar yüklü başarıyla.
GNLK: "0407" için çok dilde dosyalar kaldırıldıktan başarıyla.
GNLK: dosya kopyalama hatası.
Not komut satırı ve (Bu örnekte, Almanca için 0407) dil KIMLIĞI kullandığınız yükleme seçeneklerine bağlı olarak değişebilir.

Neden

En fazla yol uzunluğu 128 karaktere bazı dosyalar için çok dilde kullanıcı arabirimi paketi Kur programı sınırlıdır. Bu durumda, yükleme kaynağı klasöründe Hhctrlui.dll dosyası tam yolu 128 karakterden daha uzun. Dosya adı da dahil olmak üzere, yükleme konumunuzu Hhctrlui.dll dosyanın tam yolunu, 128 karakteri aşmamalıdır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size  File name
  -----------------------------------------------------
  01-Apr-2002 15:12 5.1.2600.41 84,992 Muisetup.exe
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, yol uzunluğu kurulum kaynak dosyalarına 105'den az karakter uzunluğunda olduğundan emin olun.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 319598 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbshell kbwinxpsp1fix KB319598 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:319598

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com