Ölü Ağ Geçidi algılama özelliği UDP Trafiğini arıza durumunda Alternatif Ağ Geçidi'ne aktarmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 319778 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) trafiği için diğer bir ağ geçidi devri yapamayabilir. Bunun yerine, ilk ağ geçidi üzerinden bağlanmaya devam edebilirsiniz. Windows XP tabanlı istemciniz, iki veya daha çok varsayılan ağ geçidi ile yapılandırılmışsa, bu sorun oluşabilir. Bilgisayarınızı başlatın ve ilk ağ geçidi kullanılamaz olduğunda (Aktarım Denetimi iletişim kuralı) TCP trafiği doğru üzerinde başka ağ geçidine başarısız ve UDP trafiği olabilir olsa bile başarıyla bağlanır.

Neden

Windows için ağ geçidi algılama algoritması, yüzde 25'i, TCP oturumu diğer ağ geçidine başarısız olduğunda istemcinin tüm diğer ağ geçidine devri için tasarlanmıştır. Windows XP tamamen diğer ağ geçidine, varolan bir TCP oturumları yok ve yalnızca yeni bir TCP oturumu üzerinden başarısız oluyor geçiş değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
  Date    Time  Version   Size   File name
  -------------------------------------------------
  02-Apr-02 19:13 5.1.2600.41 310,000 Tcpip.sys
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Ilgili konular hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
128978Windows NT için Ölü Ağ Geçidi Algılama TCP/ıp'de
171564Windows NT için güncelleştirilmiş TCP/IP Ölü Ağ Geçidi algılama algoritması
RFC ' 816 "Hata yalıtımı ve Kurtarma" ek bilgi edinin RFC'leri edinme hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
185262Isteği açıklama belgeler için ınternet'ten nasıl elde edilir

Özellikler

Makale numarası: 319778 - Last Review: 21 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbnetwork kbwinxpsp1fix KB319778 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:319778

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com