SYSVOL birleşim sürücü kökünden NTFS izinlerini devralır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 319808 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Dcpromo aracını çalıştırırsanız, farklı bir sürücü ve SYSVOL klasörü için farklı bir yol belirleyebilirsiniz. Dcpromo işleminin özel bir NTFS dosya sistemi izinleri SYSVOL ve alt klasörleri için aşağıdaki iki birleşim noktaları dışındaki ayarlar:
 • %SystemRoot%\Sysvol\Sysvol\ Mydomain.com

  <a1>%</a1> SystemRoot%\Sysvol\Domain kavşak hedeftir.
 • %SystemRoot%\Sysvol\Staging areas\ Mydomain.com

  <a1>%</a1> SystemRoot%\Sysvol\Staging kavşak hedeftir.
Her iki birleşimlerinin NTFS izinleri, genellikle sürücünün köküdür Dcpromo kullanıcı arabiriminde belirttiğiniz SYSVOL yolu üst nesneden devralır. Dcpromo aracını çalıştırmadan önce sürücünün kökündeki NTFS izinlerini değiştirirseniz, birleşimlerinin yalnızca değiştirilen izinleri devralır.

Daha fazla bilgi

Değiştirilen NTFS izinleri, sürücü kökünden devralınır, dosya çoğaltma hizmeti (FRS) ve grup ilkesi nesnesi (GPO) etkilenmez.

frs

FRS tarafından kullanılan Winnt\Sysvol\Staging areas\ Mydomain.com FRS NTBackup fonksiyonunu kullanır ve gerekli klasörlere erişmek için açık izinler gerekir.

gpo

Devralınmış %SystemRoot%\Sysvol\Sysvol\ Mydomain.com NTFS izinleri bir GPO nasıl uygulanacağını etkilemez. Sonra istemci bilgisayarın Grup ilkesi dinamik bağlantı kitaplığı (DLL) dosyası için SYSVOL, bağlanan uygun bir ilke ayarı <a0>GUID</a0> klasöründen okumak için SMB NT oluşturma karşı Mydomain.com \Policies\ GUID (GUID genel benzersiz tanımlayıcı [GUID] olduğu) Grup ilkesi DLL kullanır. Çapraz geçiş denetimini atlama) ilke ayarı tüm alt açıkça adım değil çünkü belirtilen hedef klasöre erişim verir (varsayılan olarak, bu ilke ayarı açıktır; Microsoft, bu ilke ayarı kullanmanızı önerir.). Bu nedenle, devralınan Winnt\Sysvol\Sysvol\ Mydomain.com NTFS izinleri, GPO üzerinde etkisi yoktur.

NETLOGON paylaşımına erişim

%SystemRoot%\Sysvol\Sysvol\ Mydomain.com \komut klasör tarafından devralınan NTFS izinleri etkilenir. Ayarları varsayılan yükleme ayarları ile aynıdır. NETLOGON paylaşımına erişilebilir.

Varsayılan izinler

Varsayılan olarak, aşağıdaki NTFS izinleri üzerinde birleşimleri ayarlanır. Microsoft, bu ayarları kullanmanızı önerir.
 • Domain\ Administrators: Tam Denetim
 • Sistemi: Tam Denetim
 • Domain\Users: & Düzenle okuma, okuma

Özellikler

Makale numarası: 319808 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB319808 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:319808

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com