Jak šifrovat soubory a složky na vzdáleném serveru Windows 2000 Server

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 320044 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje způsob použití (ENCRYPTING File System) k šifrování souborů a složek na vzdáleném počítači se systémem Windows 2000.

EFS použít k šifrování dat, pokud chcete chránit před neoprávněným přístupem a zabránit přečtení ostatní uživatelé. Můžete použít k šifrování a dešifrování souborů a složek, které jsou umístěny systému souborů EFS svazky na vzdáleném serveru, pokud je server důvěryhodný pro delegování ve službě Active Directory. Chcete-li vzdáleně šifrovat a dešifrovat soubory a složky, musí být certifikát a soukromý klíč uložen na serveru. Server používá Kerberos delegování přístup k těmto informacím.

Všimněte si, že při nastavení šifrování složky EFS automaticky šifruje všechny nové soubory a podsložky, vytvoříte v této složce.

Postup zašifrování souborů a složek na vzdálený server

 1. Připojit k serveru, který obsahuje soubory nebo složky, kterou chcete zašifrovat.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku, kterou chcete zašifrovat a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Na kartě Obecné klepněte na tlačítko Upřesnit.
 4. Klepnutím zaškrtněte políčko Šifrovat obsah a zabezpečit tak data, klepněte na tlačítko OK a potom klepněte na tlačítko OK.

  Všimněte si, že pokud zašifrovat složku výzva k potvrzení chcete použít atributy. Klepněte na některou z následujících možností a klepněte na tlačítko OK:
  • Použít pouze tato složka
  • Použít změny pro tuto složku, podsložky a soubory
 5. Opakujte kroky 2 až 4 pro každý soubor nebo složku, kterou chcete zašifrovat.
Poznámka: data zašifrována, když je uložen na disku, není při přenášena po síti. Při otevření zašifrovaného souboru v síti není šifrována dat přeneseny prostřednictvím sítě. Musíte použít síťový protokol, například protokol SSL (Secure Sockets Layer)/Private Communications Technology (SSL/PCT) nebo zabezpečení IP (IPSec) k šifrování dat přenášených po síti.

Jak dešifrovat soubory a složky na vzdálený server

 1. Připojit k serveru, který obsahuje soubory nebo složky, kterou chcete dešifrovat.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku, kterou chcete dešifrovat a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Na kartě Obecné klepněte na tlačítko Upřesnit.
 4. Klepnutím zrušte zaškrtnutí políčka Šifrovat obsah a zabezpečit tak data, klepněte na tlačítko OK a potom klepněte na tlačítko OK.

  Všimněte si, že pokud dešifrování složky se zobrazí výzva k potvrzení chcete použít atributy. Klepněte na některou z následujících možností a klepněte na tlačítko OK:
  • Použít pouze tato složka
  • Použít změny pro tuto složku, podsložky a soubory
 5. Opakujte kroky 2 až 4 pro každý soubor nebo složku, kterou chcete dešifrovat.

Odkazy

Další informace o EFS naleznete na následujícím webu:
Step-by-Step Guide to Encrypting File System (EFS)
Další informace o vzdáleně šifrování souborů a složek na serveru klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
283223Obnovení zašifrovaných souborů na serveru
222054Šifrování souborů v systému Windows 2000
223316Doporučené postupy šifrování systému souborů
255742Metody pro obnovení zašifrovaných dat souborů
Další informace o ověřování Kerberos a delegování v systému Windows 2000 klepněte na následující čísla následujících článcích databáze Microsoft Knowledge Base:
217098Základní přehled protokolu Kerberos pro ověřování uživatelů v systému Windows 2000 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
266080Odpovědi na nejčastější dotazy Kerberos

Vlastnosti

ID článku: 320044 - Poslední aktualizace: 31. října 2006 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB320044 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:320044

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com