Klient DHCP systému Windows XP nesprávně odesílá zprávu Discover jednosměrového vysílání (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 320229 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud jste připojeni k bezdrátové síti může klient Windows XP DHCP nesprávně odeslat paket Objevování Unicast serveru DHCP. Když k tomu dojít klient používá jednu z následujících adres IP:
 • 0.0.0.0
 • Adresa IP z rozsahu APIPA adresy (169.254.x.x)
 • Adresa IP je ve stejné podsíti jako DHCP server, i když je nevhodný učinit.

Řešení

Problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389získání nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Použijte tuto opravu hotfix pouze u systémů, kde dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud Vás tento problém závažně nepostihuje, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Pokud tento oddíl nevidíte, obraťte se na Technickou podpora společnosti Microsoft pro získání opravy hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo jakékoli řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit zvláštní požadavek na službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Zobrazí formulář "Hotfix stažení k dispozici" jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

INFORMACE O SOUBORECH

Anglická verze této opravy má následující nebo vyšší atributy souborů:
  Date     Time  Version   Size  File name
  ----------------------------------------------------
  23-Aug-2001 05:00 5.1.2600.0 97,000 Dhcpcsvc.dll
				

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Windows XP Service Pack 1.

Další informace

Pokud jste připojeni k bezdrátové síti, klienty často přecházet z jednoho Access Point (AP) do jiného. Neznámý zda nové AP připojen k stejné podsíti jako předchozí AP. Z tohoto důvodu aktivuje každé nové přidružení AP klient DHCP obnovíte jeho adresu IP. Je možné, že klient Windows XP DHCP do stavu, kde ji vyžádá adresu IP, nesprávně.

Tomuto problému může dojít při každém klient DHCP odešle paket Objevování Unicast serveru DHCP pomocí přenosového agenta. Protože je paket Unicast, není upravovat přenosovým agentem DHCP. S žádný přenosový agent zahrnuté pole GIADDR v paketu Discover není aktualizován a zůstane nastavte 0.0.0.0. DHCP server správně interpretuje jako místního klienta ve stejné podsíti IP jako samotný server DHCP.

Z důvodu tohoto chování klienta neobdrží odpověď DHCP OFFER výsledné ze serveru DHCP. K tomu dochází, protože paket nemůže být vráceno klientské podsíti bez platnou hodnotu GIADDR zpáteční cesta.

Vlastnosti

ID článku: 320229 - Poslední aktualizace: 31. října 2006 - Revize: 1.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbnetwork kbwinxpsp1fix KB320229 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:320229

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com