System Windows XP DHCP klient wysyła niepoprawnie emisji pojedynczej komunikat odnajdywania

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 320229 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Po połączeniu z siecią bezprzewodową klientów DHCP systemu Windows XP może niepoprawnie wysłać pakiet Discover emisji pojedynczej do serwera DHCP. To zdarzyć, gdy klient używa jednego z następujących adresów IP:
 • 0.0.0.0
 • Adres IP z zakresu adresów APIPA adresów (169.254.x.x)
 • Adres IP jest w tej samej podsieci co serwer DHCP, nawet jeśli jest nieodpowiednia w tym celu.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia Bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy How to Obtain the Latest Windows XP Service Pack

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Informacje o pliku

Wersja angielskojęzyczna tej poprawki powinna mieć następujące atrybuty plików lub nowsze:
  Date     Time  Version   Size  File name
  ----------------------------------------------------
  23-Aug-2001 05:00 5.1.2600.0 97,000 Dhcpcsvc.dll
				

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP.

Więcej informacji

Gdy jest podłączony do sieci bezprzewodowej, klienci często mobilny z jednego punktu dostępowego (AP) do innego. Jest ona nieznana, czy nowy punkt dostępu jest podłączony do tej samej podsieci, co poprzednie AP. W związku z tym co nowe skojarzenie AP wyzwala odnowienia adresu IP klienta DHCP. Jest możliwe, stan, gdy żądania adresu IP niepoprawnie klientów DHCP systemu Windows XP.

Ten problem może wystąpić, gdy klient DHCP wysyła pakiet Discover emisji pojedynczej do serwera DHCP za pomocą agenta przekazującego. Ponieważ pakietów emisji pojedynczej, nie jest modyfikowany przez agenta przekazywania DHCP. Z nie relay agent związane pole GIADDR w pakiecie odnajdowania nie jest aktualizowany i pozostaje równa 0.0.0.0. Serwer DHCP poprawnie interpretuje to jako lokalnego klienta w tej samej podsieci IP co samego serwera DHCP.

Ze względu na to zachowanie klient odbiera wynikowa odpowiedź oferty DHCP z serwera DHCP. Dzieje się tak, ponieważ pakiet nie może być zwracana do podsieci klienta bez prawidłową wartością GIADDR zwrotu ścieżki.

Właściwości

Numer ID artykułu: 320229 - Ostatnia weryfikacja: 11 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbHotfixServer kbqfe kbbug kbenv kbfix kbnetwork kbwinxpsp1fix kbmt KB320229 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:320229

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com