Windows XP DHCP istemcisi hatalı biçimde Tek Noktaya Yayın Keşfi İletisi gönderiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 320229 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kablosuz ağa bağlandığınızda, Windows XP DHCP istemci bir DHCP sunucusu için hatalı Unicast keşfet bir paket gönderebilir. Bu gerçekleştiğinde, istemci aşağıdaki IP adreslerinden birini kullanır:
 • 0.0.0.0
 • Bir IP adresi aralığındaki APIPA adresleri (169.254.x.x)
 • Bunu yapmak uygun olmayan biçimde olsa bile, DHCP sunucusu olarak aynı alt ağda olan bir IP adresi.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
  Date     Time  Version   Size  File name
  ----------------------------------------------------
  23-Aug-2001 05:00 5.1.2600.0 97,000 Dhcpcsvc.dll
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Kablosuz ağa bağlandığınızda, istemcilerinin bir erişim noktası (AP) arasında diğerine sık dolaşmak. Bu yeni AP önceki AP aynı alt ağda bağlı bilinmiyor. Bu nedenle, DHCP istemcisinin IP adresini yenilemek için her yeni AP ilişki tetikler. Windows XP DHCP istemcisi; burada, bir IP adresi yanlış ister bir il girin olanaklıdır.

Bir DHCP istemcisinin, bir Geçiş Aracısı'nı kullanarak bir DHCP sunucusuna bir tek noktaya yayın keşif paketi gönderir olduğunda bu sorun oluşabilir. Bir tek noktaya yayın paketi olduğundan, DHCP Geçiş Aracısı tarafından değiştirilmez. Ile ilgili hiçbir geçiş aracısı, bulma paket GIADDR alanında güncelleştirilmez ve kalan alan, 0.0.0.0 olarak ayarlayın. DHCP sunucusu doğru şekilde, bu DHCP sunucusu olarak aynı IP alt ağında yerel istemcisi olan olarak yorumlar.

Bu davranış nedeniyle, istemci DHCP sunucusundan elde edilen DHCP OFFER yanıt almaz. Bu durum istemcinin alt ağ olmadan dönüş yolu geçerli bir GIADDR değer paket döndürülemiyor kaynaklanır.

Özellikler

Makale numarası: 320229 - Last Review: 31 Ekim 2006 Salı - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbnetwork kbwinxpsp1fix KB320229 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:320229

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com