Windows XP bir istemcinin sitesi dışında saati eşitleyemiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 320258 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows XP tabanlı bir istemci bir etki alanı denetleyicisi içeren bir Active Directory tarafından tanımlanan sitede yer alıyorsa, istemci saati etki alanı sıradüzenini kullanarak eşitleme değil.

Neden

Bir istemci bir etki alanı sıradüzenini kullanıyorsa (yani, bir etki alanının üyesiyse) saat eşitlemesi için istemci geçerli site, etki alanı denetleyicisi yoksa başka bir etki alanı denetleyicisi bulmaya çalışmaz değil.

Bir ağ Saati Protokolü (NTP) saat kaynağı, zamanı eşitlemek için kullanabilirsiniz. Zaman hizmeti için Grup ilkesi CrosSiteSyncFlags için bir girdi içerir, ancak bu girdi Windows XP tabanlı istemciler tarafından kullanılır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size   File name
  -----------------------------------------------------
  02-Apr-2002 14:39 5.1.2600.41 158,720 W32time.dll   
  11-Dec-2001 16:55 5.1.2600.0  49,664 W32tm.exe    
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Grup ilkesi'ni kullanarak, istemcinin NTP saat kaynağı ayarlamak veya NTP saat kaynağını el ile ayarlayın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Etki alanı denetleyicisi varsa, sonra bu düzeltmeyi uygulamak, istemcinin sitesi dışında saati eşitleyebilirsiniz. Grup ilkesi ayarı CrossSiteSyncFlags için kullanılır. Grup ilkesi girdisi aşağıdaki kayıt defteri değerine karşılıklı olarak ilişkilendirir:
Hkey_local_machıne\system\currentcontrolset\services\w32time\timeproviders\ntpclient

CrossSiteSyncFlags REG_DWORD 0x00000002 (varsayılan) =
0 Olarak ayarlandığında CrossSiteSyncFlags ile Windows XP tabanlı istemciler, site eşitlemeye çalışmayın.

2 Olarak ayarlanan CrossSiteSyncFlags ile Windows XP tabanlı istemciler, site dışı etki alanı denetleyicileri eşitleme için kullanın. Bu, varsayılan değerdir, ancak bu düzeltmeyi uygulamadan önce Windows XP tabanlı istemciler için kullanılmaz.

Ne CrossSiteSyncFlags değer ayarı ne olursa olsun, istemci, en yakın site etki alanı denetleyicisi ile yakın site etki alanı denetleyicisi hem de bir site dışı etki alanı denetleyicisi varsa eşitlemeye seçer.

Özellikler

Makale numarası: 320258 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbsysadmin kbwinxpsp1fix KB320258 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:320258

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com