Diğer oyuncuları yüklü, Windows Media Player ses dosyalarını Web sunucusundan çalma.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 320280 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

.Wma ve .wax .asx HTTP yoluyla Web sunucusundan gibi ses Windows Media içeriğini oynatmaya çalışırken, Windows Media Player'ı başarısız olur ve aşağıdaki hata oluşturulur:
Ağ bağlantısı başarısız oldu. (Hata KODU 0xC00D0029 =.)
Windows Media Player dosyayı tarayıcı önbelleğine hala aşamalı olarak yükleyebilirsiniz; ancak, HTTP bağlantısı dosyayı yürütemiyor.

Neden

Çoklu ortam yürütücüleri üçüncü taraf içerik Windows Media dosyalarının dosya uzantısı sahipliği varsayalım, bunlar bile Windows Media Player dosya uzantısına sahip dosyalar kayıttan yürütmek Windows Media Player için gerekli olan kayıt defteri bilgileri değiştirebilir.

Çözüm

Yöntem Bir

Windows Media Player, "Belirtiler" bölümünde belirtilmiş olan içerik türlerini oynayabilir aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin. Bu kayıt defteri değişiklikleri, performans veya dosya uzantısını sahipliğini .wma uzantısını sahibi olan üçüncü taraf Çoklu Ortam Yürütücüsü'ı etkilemez.
Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_CLASSES_ROOT\MIME\Database\Content Type\audio/x-ms-wma
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: CLSID
  Veri türü: REG_SZ
  Veri değeri: {CD3AFA84-B84F-48F0-9393-7EDC34128127}
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Yöntem İki

Windows Media Player 9 Series kullanarak, ayn? i?lemi açıklanan yöntemi bir uygulamadan kaynaklanmaktadır gerçekleştirebilirsiniz:
 1. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın.
 2. Genel sekmesinde <a0>(diğer komutları geçersiz kılar) ınternet'e Bağlan</a0> onay kutusunu seçin ve Tamam ' ı tıklatın.

Durum

Bu davranışa üçüncü taraf tarafından çoklu ortam yürütücüleri neden olur. Player için bir güncelleştirme olup olmadığını belirlemek için üçüncü taraf şirketine başvurun.

Özellikler

Makale numarası: 320280 - Last Review: 17 Kasım 2006 Cuma - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Media Player 6.4
 • Microsoft Windows Media Player 7.0
 • Microsoft Windows Media Player 7.1
 • Microsoft Windows Media Player 8.01
 • Microsoft Windows Media Player 8.01
 • Microsoft Windows Media Player 9 Series
 • Microsoft Windows Media Player 9 Series for Windows XP
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdswwmm2003swept kbnofix kbprb KB320280 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:320280

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com