Windows Yeniden Yönlendiricisi uzun bir kilitleme işlemi sırasında bir oturumu iptal edebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 320310 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows yeniden yönlendiricisi, yanlış uzun süre dayanan kilitleme işlemleri sırasında bir oturumu iptal edebilirsiniz. Bu sorun, aşağıdaki senaryoda ortaya çıkabilir:
 • Istemci A, bir dosyayı dosya sunucusundaki kilitler.
 • B istemcisi LockFileEx(hFile,LOCKFILE_EXCLUSIVE_LOCK,...) işlevini çağırarak, aynı dosyayı kilitlemek de çalışır.
 • Istemci A, yine de dosyayı kilitlemiş olduğundan dosya sunucusu, SMB çağrı B istemcisine hiçbir zaman döndürür.
 • Istemci B yönlendiricisi, zaman aşımına uğrar ve oturumun bağlantısını keser. (Zaman aşımı süresini Sesstimeout kayıt ayarıyla denetlenir.)

Neden

LockFileEx fonksiyonunda LOCKFILE_FAIL_IMMEDIATELY bayrağı ayarlı ise, yalnızca dosya başarıyla kilitlendi sunucu döndürür. Bu, tasarım gereğidir. Istemci tarafı oturum zaman aşımı uzun sürerse, istemci yeniden yönlendiricisi, bağlantı iptal eder.

Çözüm

WINDOWS 2000

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time   Version    Size   File name
  ---------------------------------------------------------
  11-Mar-2002 13:14:40 5.0.2195.5059 370,480 Mrxsmb.sys
  07-Mar-2002 13:16:30 5.0.2195.5042 131,920 Rdbss.sys 
				

Düzeltme long-standing bir SMB lock & X SMB komutu kabul etmektir. Bu komutu dışında yaparSesstimeout süreölçeri. Yeniden yönlendirici, onu gerekir sürece bekleyecektir.

WINDOWS XP

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, yerine LOCKFILE_EXCLUSIVE_LOCK LockFileEx(,,LOCKFILE_FAIL_IMMEDIATELY) kullanın. Dosya zaten kullanımda LOCKFILE_FAIL_IMMEDIATELY bayrağı ile ilgili bir hata verir. Program programsal olarak dosya kilitlenemiyor daha sonra yeniden deneyin.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) ve Microsoft Windows XP Service Pack 1 (SP1) giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü
Birden çok düzeltmeyi tek bir yeniden başlatmayla yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
296861QChain.exe Dosyasını Kullanarak Tek Bir Yeniden Başlatma ile Birden Çok Düzeltme Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 320310 - Last Review: 22 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kboswin2000fix kbwin2000presp3fix kbwin2000sp3fix kbwinxpsp1fix KB320310 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:320310

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com