Makale numarası: 320820 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Windows için güvenlik güncelleştirmelerini almaya devam etmek için Windows XP Service Pack 3 (SP3) çalıştırdığınızdan emin olun. Daha fazla bilgi için bu Microsoft web sayfasına bakın: Bazı Windows sürümleri için destek sona erdiriyor

Önce bilmeniz gereken şey Yedekleme yardımcı programını kullanın

Ne yedeklemenize dahil etmek için

Bilgisayarınızı yedeklemek istiyorsanız, sistem durumu verilerini de dahil olmak üzere, bilgisayarınızdaki tüm verileri yedekleyin öneririz. Sistem Durumu verileri, kayıt defterini, COM + sınıf kaydı veritabanını, önyükleme dosyaları ve Windows Dosya Koruması altındaki dosyalar içerir. Yalnızca yerel bir bilgisayardaki sistem durumu verilerini yedekleyebilirsiniz. Uzak bir bilgisayardaki sistem durumu verilerini yedekleyemezsiniz.

Ne desteklenmiyor

Windows XP Home Edition'da Yedekleme kullanırsanız, Otomatik Sistem Kurtarma (ASR) desteklenen bir özellik değil. Geçerli sürümü, Windows XP Home Edition'da ASR için yapılandırma işlemini başlatmak için kullanabilirsiniz, ancak işlem tamamlanamıyor.Windows XP Home Edition'da ASR özelliği kullanmaya çalıştığınızda oluşan hatalar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
302700Otomatik Sistem Kurtarma Sihirbazı'nı kullanmaya çalıştığınızda bir hata iletisi görüntülenir

Birim dikkat edilmesi gereken noktalar

Yedeklemek ve FAT16, FAT32 veya NTFS birimlerindeki verileri geri yüklemek için Yedekleme yardımcı programını kullanabilirsiniz. Ancak, Windows XP'de kullanılan bir NTFS biriminden verileri yedekleyin verileri Windows XP'de kullanılan NTFS birimine geri önerilir. Aksi takdirde, veri ve bazı dosya ve klasör özelliklerini kaybedebilirsiniz.

Bazı dosya sistemleri diğer dosya sistemlerinin tüm özelliklerini desteklemeyebilir. Örneğin, aşağıdaki özellikleri, Windows XP'de kullanılan NTFS biriminden verileri geri kaybolur ve verileri bir FAT ya da Windows NT 4. 0'de kullanılan bir NTFS birimine geri:
 • İzinler
 • Şifreleme Dosya Sistemi (EFS) ayarları
 • Disk kota bilgileri
 • Takılı sürücü bilgileri
 • Uzak Depolama Birimi bilgileri
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows XP'nin varsayılan yüklemesinde, ancak Windows XP Home Edition'ın varsayılan yüklemesi ile değil içerdiği Yedekleme yardımcı programının nasıl kullanılacağı açıklanır. Ancak, Yedekleme yardımcı programı Windows XP Home Edition CD-Valueadd klasöründe bulunur. Bu nedenle, Windows XP Home Edition'da Yedekleme yardımcı programını kullanmak için önce yüklemeniz gerekir.Windows XP Home Edition'da Yedekleme yardımcı programını yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
302894Yedeklenecek dosya ve klasörleri Windows XP Home Edition'da Yedekleme yardımcı programı nasıl kullanılır

Yedekleme yardımcı programını kullanarak dosyaları ve klasörleri yedekleme hakkında

Yedekleme yardımcı programı CD-ROM'dan yükledikten sonra dosya ve klasörlerin yedeğini oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Dosya ve klasörleri yedeklemek için bilgisayarda yönetici olarak veya Administrators grubunun üyesi olan bir kullanıcı ile oturum açmanız gerekir.
http://support.microsoft.com/gp/admin
Not Nasıl Yedekleme yardımcı programını kullanarak el ile yedekleme oluşturmak aşağıdaki adımları açıklanmaktadır. Ayrıca, yedekleme ve Geri Yükleme Sihirbazı'nı kullanarak yedekleme oluşturabilirsiniz. Ancak, adımlar biraz farklı aşağıdaki bölümde listelenen olacaktır.
 1. Yedekleme yardımcı programını başlatın ve yedeklemek istediğiniz klasör ve dosyaları seçin.
  1. ' I tıklatın Başlat, işaret Tüm Programlar, işaret Donatılar, işaret Sistem Araçlarıve sonra tıklatın Yedekleme.
  2. ' I tıklatın Gelişmiş mod.

   Not Yedekleme ve Geri Yükleme Sihirbazı başlatılırsa, yardımcı program Sihirbaz modunda çalışıyor. Temizlemek için tıklatın Her zaman Sihirbaz modunda Başlat onay kutusunu seçin ve sonra yedekleme yardımcı programını yeniden başlatın. Yedekleme ve Geri Yükleme Sihirbazı'nı kullanmaya devam ederseniz, adımlar biraz bu yordamda listelenen değişir.
  3. ' I tıklatın Yedekleme sekmesini tıklatın.
  4. Üzerinde İş menüsünde'ı tıklatın Yeni.
  5. Yedeklemek istediğiniz sürücülerin yanındaki onay kutularını seçin. Belirli dosyaları veya klasörleri seçmek, burada bu dosya veya klasörlerin bulunduğu sürücüyü genişletin. Daha sonra dosyaları veya yedeklemek istediğiniz klasörlerin yanındaki onay kutularını seçin.
 2. Seçin Sistem durumu altında yer alan onay kutusu Bilgisayarım Gezinti Bölmesi'nde.
 3. Eğer, Yedekleme hedefi Liste kullanılabilir, kullanmak istediğiniz yedekleme hedefini tıklatın.

  Notlar
  • Eğer Dosya Bu adımda, verileri yedeklemek istediğiniz tam yolu ve dosya adını yazın. Yedekleme ortamı kutusu veya Dosya adı kutu.
  • Yedekleme dosyasının hedefi olarak bir ağ paylaşımı belirtebilirsiniz. Yedekleme dosyaları genellikle .bkf dosya adı uzantısına sahiptir. Bununla birlikte, istediğiniz dosya adı uzantısını kullanabilirsiniz.
 4. ' I tıklatın Yedeklemeyi Başlat açmak için Yedekleme işi bilgisi iletişim kutusu.
 5. Altında Medyada zaten yedekleme verisi varsa, aşağıdakilerden birini yapın:
  • Bu yedekleme dosyasını önceki yedekleme dosyalarına eklemek isterseniz,'ı tıklatın. Bu yedeklemeyi ortamın içeriğine Ekle.
  • Bu yedekleme dosyasını önceki yedekleme dosyalarının üzerine yazmak isterseniz,'ı tıklatın. Ortamdaki verileri bu yedeklemeyle değiştir.
 6. ' I tıklatın Gelişmiş.
 7. Seçin Yedeklemeden sonra verileri doğrula onay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin.
 8. İçinde Yedekleme türü kutusuna türü oluşturmak istediğiniz yedek kopyasını. Bir yedekleme türünün açıklaması için bir yedekleme türü ve açıklama altında görünür Açıklama. Aşağıdaki yedekleme türlerinden birini seçebilirsiniz:
  • Normal
  • Kopyala
  • Artımlı
  • Fark
  • Günlük
 9. ' I tıklatın TAMAMve sonra tıklatın Yedeklemeyi Başlat.
 10. Yedekleme tamamlandığında tıklatın Kapat.

Referanslar

Yedekleme dosyaları ve klasörleri geri yüklemek için nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
309340Nasıl verileri korumak ve bilgisayarınızı Windows XP ve Windows Vista üzerindeki dosyaları ve klasörleri geri yüklemek için Backup programını kullanın
Windows XP Home Edition'da Yedekleme yardımcı programını yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
302894Yedekleme yardımcı programını Windows XP Home Edition CD-ROM'undan yükleme hakkında
Windows XP Home Edition'da Yedekleme kullanırsanız, Otomatik Sistem Kurtarma (ASR) desteklenen bir özellik değil. Geçerli sürümü, Windows XP Home Edition'da ASR için yapılandırma işlemini başlatmak için kullanabilirsiniz. Ancak, işlem tamamlanamıyor.Windows XP Home Edition'da ASR özelliği kullanmaya çalıştığınızda oluşan hatalar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
302700Otomatik Sistem Kurtarma Sihirbazı'nı kullanmaya çalıştığınızda bir hata iletisi görüntülenir

Özellikler

Makale numarası: 320820 - Last Review: 29 Nisan 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbfilesystems kbhowto kbinfo kbmt KB320820 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 320820

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com