Windows xp hazırda bekletme sırasında bir "Dur hata kodu 0x000000A0" hata iletisi oluşturur.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 320899 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows xp tabanlı bir bilgisayarı hazırda bekletme moduna çalıştığınızda mavi ekranda bir "Dur 0xA0" hata iletisi alabilirsiniz.

Neden

ATAPI sürücüsü, bir tümleşik aygıt elektroniği (IDE) zaman aşımı hazırda bekleme işlemi sırasında oluşursa, çevrimiçi yeterince birincil IDE sürücü için beklemez.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için en son Windows xp hizmet paketini edinin. Ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
322389 En son Windows xp hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu sorunu gideren bir düzeltme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
331958Bekleme veya hazırda bekleme moduna girerken Sabit Disk bozulabiliyor

Durum

Microsoft bu sorunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows xp Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 320899 - Last Review: 27 Şubat 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbbug kberrmsg kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix kbmt KB320899 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:320899

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com