Devre dışı bırakır ya da Kaldır gereksiz IIS hizmetleri nasıl

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321141 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Tüm kullanıcıların Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) sürüm 7.0 yükseltmenizi öneririz Microsoft Windows Server 2008 çalışan. IIS 7.0, Web altyapı güvenliği önemli ölçüde artırır. IIS güvenliği ile ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
IIS 7.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.iis.net/default.aspx?tabid=1
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, geçici olarak hizmetleri dışındaki denetlenen koşullar altında kullanılmasını tutmak için gerekli olmayan ınternet ınformation Server (IIS) ve ınternet ınformation Services (IIS) hizmet (SRV) hizmetleri devre dışı bırakma ve bunları gerek varsa, tek tek IIS hizmetlerini kaldırma açıklar.

IIS 4. 0'daki IIS hizmetleri devre dışı bırakma

 1. Microsoft Windows NT 4. 0'da, Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ı tıklatın, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra çift Hizmetleri.
 2. Hizmetleri liste üzerinde gezinin, devre dışı bırakmak istediğiniz hizmetin seçmek için tıklatın ve Başlangıç ' ı tıklatın.
 3. Devre dışı ' i tıklatıp seçin ve Tamam ' ı tıklatın.
 4. 2 Ve 3 numaralı adımları devre dışı bırakmak istediğiniz her hizmet için yineleyin.
 5. Çıkmak için Kapat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası'nı kapatın.

IIS Hizmetleri, IIS 4.0 kaldırma

 1. Windows NT 4. 0'da, Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ı tıklatın, Windows NT 4.0 Option Pack ' ı tıklatın ve sonra Windows NT 4.0 Option Pack Kur. tıklatın
 2. Windows NT 4.0 Option Pack Setup penceresinde ileri ' yi tıklatın ve sonra Ekle/Kaldır ' ı tıklatın.
 3. Internet ınformation Server (IIS) hizmet (SRV) tıklatıp seçin ve Alt bileşenleri Göster</a1>'ı tıklatın.
 4. Alt bileşen veya alt bileşen kaldırmak istediğiniz ııs'nin yanındaki onay kutusunu tıklatıp temizleyin. Örneğin, Dosya Aktarım Protokolü (FTP) sunucusu</a0> onay kutusunu temizlerseniz, FTP hizmetinin Windows NT 4.0 sunucudan kaldırılacaktır.
 5. Alt bileşen onay kutularını temizleyerek bitirdiğinizde Tamam ' ı tıklatın, ileri ' yi tıklatın ve'ı sonra Son'u tıklatın .Not: Bu işlem, alt bileşen onay kutusunu temizlemek yerine seçerek alt bileşenleri eklemek için kullanabilirsiniz, ancak Windows NT 4.0 Option Pack CD kullanılabilir olması gerekebilir.

IIS 5.0 ve IIS 5.1, IIS hizmetleri devre dışı bırakma

 1. Denetim Masası'nı açın. Microsoft Windows 2000 ile (Bu, IIS 5. 0'ı kullanan) bunun için Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın. Microsoft Windows XP'de (IIS) 5.1 kullanan) bunun için Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Denetim Masası ' nda Yönetimsel Araçlar ' ı çift tıklatın ve sonra çift Bilgisayar Yönetimi.
 3. Bilgisayar Yönetimi Services penceresinin sol bölmesinde, Hizmetler ve uygulamalar'ı genişletin ve sonra Services ' ı seçmek için tıklatın.
 4. Bilgisayar Yönetimi penceresinin sağ bölmesinde, ad sütununda listelenen hizmetler arasında kaydırma, devre dışı bırakmak istediğiniz hizmeti sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 5. Genel sekmesi seçili (diğer seçenekleri görmek üzere pencerenin üstündeki diğer sekmeleri tıklatın Not) ile hizmet_adı penceresi görünür. Başlangıç türünün yanındaki aşağı açılan oku tıklatın ve sonra da devre dışı seçin.
 6. Tamam ' ı tıklatın.
 7. 3-6 Arasındaki adımları, devre dışı bırakmak istediğiniz her hizmet için yineleyin.
 8. Hizmetin durumubaşladı olduğunu doğrulayın, hizmeti sağ tıklatın ve sonra Durdur.
 9. Çıkmak için <a0></a0>, Bilgisayar Yönetimi penceresini kapatın.

IIS Hizmetleri IIS 5.0 ve IIS 5.1 kaldırın.

 1. Denetim Masası'nı açın. Microsoft Windows 2000 ile (Bu, IIS 5. 0'ı kullanan) bunun için Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın. Microsoft Windows XP'de (IIS) 5.1 kullanan) bunun için Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır'ı çift tıklatın. Program Ekle/Kaldır penceresinde (pencerenin sol alt tarafında yer alır) Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır'ı tıklatın.
 3. Windows Bileşen Sihirbazı penceresinde, Internet ınformation Services (IIS) hizmet (SRV) tıklatıp seçin ve sonra Ayrıntılar ' ı tıklatın.
 4. Internet ınformation Services (IIS) alt bileşenleri liste boyunca kayma alt bileşenini veya kaldırmak için Tamam ' ı tıklatın, ileri ' yi tıklatın, istediğiniz alt bileşenleri yanındaki onay kutusunu temizlemek üzere tıklatın ve sonra da <a2>son</a2>'u tıklatın. Not: alt bileşen onay kutusunu temizlemek yerine seçerek, alt bileşenleri eklemek için bu işlem kullanabilirsiniz, ancak, işletim sistemi CD'NIZIN olması gerekir.

 5. Çıkmak için <a0>Program Ekle/Kaldır</a0> penceresinde Kapat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası'nı kapatın.

Özellikler

Makale numarası: 321141 - Last Review: 7 Temmuz 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Server 4.0
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
 • Microsoft Internet Information Services version 5.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB321141 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:321141

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com