Düzeltme: Veritabanı modelleme, SQL veri kaynakları yenileme sırasında yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321145 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Modeli Yenile sihirbaz iletişim kutusunda, bir Microsoft SQL Server 2000 veritabanında bir veritabanı model diyagramı yenilediğinizde, beklenmedik şekilde kapanabilir. Ayrıca, Microsoft Windows görev çubuğunda Visio görev tıklatabilirsiniz, ancak uygulamayla etkileşim kuramazsınız. Visio yanıt vermiyor (askıda) görünebilir ve uygulama Vermiyor listelenmeyen, ancak Görev Yöneticisi'ni kullanarak görev bitmelidir.

Neden

Bu davranış, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Microsoft Visio Professional 2002, Visio Professional 2002 SR1 veya Visio Enterprise Architects için vardır.
 • Bir SQL Server 2000 veritabanı modelleme.
 • Veritabanı modeli Yenile sihirbaz Visio'da modeli diyagramınızı, temsil ettiği veritabanında geçerli durumunu yansıtan doğrulamak için kullandığınız.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorun, Visio 2002 Service Pack 2'de giderilmiştir.Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft Visio 2002 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
867749En son Visio 2002 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Not Bu düzeltmeyi yüklemeden önce Visio 2002 Professional ve Visio 2002 for Enterprise Architects Microsoft Visio 2002 SR1 güncelleştirmeyi yüklemelisiniz.
Microsoft Visio Professional 2002 Service Release 2'nı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=00b9dfe4-ed08-4328-b355-4bc63d6267b2
Microsoft, müşterilerimize Enterprise'nın güvenliğini sağlamak için edinmiştir müşteriler. Microsoft ve güvenlik hakkında en güncel bilgiler için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/security
Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Microsoft Visio 2002 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;[LN];CNTACTMS
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time Version   Size   File name
  ------------------------------------------------------
  15-May-2002 22:37 10.0.2915.4 262,194 Extract.dll
  15-May-2002 22:24 10.0.2915.4 720,896 Logelems.dll

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Visio 2002 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Veritabanı çözümü'nın yenileme veritabanı Model Sihirbazı hakkında daha fazla bilgi için veritabanı modelini yenilemeSoru Sor kutusunu veya Yanıt Sihirbazı'nı yazın ve konuları görüntülemek için ENTER tuşuna basın.

Microsoft ürün güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan terminoloji hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 321145 - Last Review: 29 Ocak 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visio for Enterprise Architects 2002, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Architect
 • Microsoft Visio 2002 Professional SR-1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbvs2005doesnotapply kbvs2005swept kbhotfixserver kbvs2002sp1sweep kbbug kbfix kbqfe kbvisio2002presp2fix KB321145 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:321145

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com