Nasıl Windows 2000 Active Directory çoğaltmasını etkinleştirmek veya devre dışı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321153 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Windows 2000'de, sınama sunucu ayırmak veya geri yükleme işlemleri için belirli bir etki alanı denetleyicisindeki çoğaltma devre dışı bırakmanız gerekebilir. Kuruluşunuzda uygulamadan önce bu işlevle, tam bir hedef etki alanı denetleyicisindeki değişiklikleri sınayabilirsiniz. Güvenlik değişikliklerini, Grup İlkesi değişikliklerinin ve yetkili geri yükleme yordamları geliştirdiğinizde sınama bu tür yapmak için iyi bir fikirdir. Şema değişiklikleri sınamak için şema yöneticisinde yinelenmeyi değil. Bunun yerine, bu süreçte izleyinhttp://technet.microsoft.com/en-us/library/Testing-for-Active-Directory-Schema-Extension-Conflicts (ws.10) .aspx.
 

Daha fazla bilgi

Repadmin.exe dosyasının Windows 2000 Server CD-ROM'undaki Support\Tools klasöründe bulunan Microsoft Windows 2000 Resource Kit bir komut satırı aracıdır.

Etkinleştirmek veya hedef bilgisayar için çoğaltmayı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. TıklatınBaşlat,'ı tıklatınÇalıştır, türücmdve iTAMAM.
  2. Giden çoğaltma devre dışı bırakmak için aşağıdaki metni yazın ve enter tuşuna basın:
    Repadmin/Options + DISABLE_OUTBOUND_REPL
    NotGiden çoğaltma yeniden etkinleştirmek için aşağıdaki metni yazın ve enter tuşuna basın:
    Repadmin/seçenekleri - DISABLE_OUTBOUND_REPL
NotBu yordamı gerçekleştirmek için etki alanının bir üyesi olmalıdır. Yöneticiler, Active Directory'de Grup ya da, temsilci gerekir uygun yetki.

UyarıDiğer repadmin komutlarını kullanarak veya çoğaltma Yönetim API'leri kullanan diğer uygulamaları kullanarak çoğaltma zorlanırsa Bu bayraklar çoğaltma engellemez. ,/ Çoğalt,/Sync, veSyncall komutunuRepadmin komut Active Directory bağlantısı devre dışı bırakıldığında ve Bilgi Tutarlılığı Denetleyicisi (kcc) zaten çalıştırılmış ve çoğaltma bağlantısı kaldırıldı çoğaltılmaz. (Bu bağlantıyı çıktısı görülebilirrepadmin/showreplkomutu). Bu noktada, Active Directory topoloji değiştiremezsiniz temsilci olarak atanan yöneticileri tarafından istenmeyen çoğaltma karşı güvenlirepadmin / addkomutu desteklemiyor/ Forceseçenek.

Özellikler

Makale numarası: 321153 - Last Review: 23 Şubat 2011 Çarşamba - Gözden geçirme: 0.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbmt KB321153 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:321153

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com