Windows XP'den bir Windows 2000 etki alanı denetleyicisine dosya kopyalarken SMB performansı düşük (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321169 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

(Sunucu ileti bloğu [SMB] protokolünü kullandığınızda), dosyaları Windows XP tabanlı istemci bilgisayardan bir Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicisine kopyalarken yavaş kopyalama performansını görebilirsiniz. Bu performansı, yalnızca dosyaları Windows XP tabanlı bir istemciden bir Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicisinde (itme modu) ve dosyaları etki alanı denetleyicisinden (alma modu) istemciye kopyaladığınızda değil kopyaladığınız oluşur.

Neden

SMB performansı düşük Gecikmeli bir TCP/ıp'yi oluşabilir <a1>bildirim</a1> (TCP ACK olarak da bilinir) oluşan bir "SMB: C NT transact - değiştirme bildirimi" paket. Dosyaları bir etki alanı denetleyicisine kopyalamak için Windows Gezgini'ni kullanın, <a0></a0> Bu sorun genellikle oluşur. Ancak, dosyaları veya bir zaman (değişikliği bildirimi dahil) odağı hedef klasörün Windows Gezgini'nde ise kopyalamak için komut istemini kullanıyorsanız da bu sorun oluşabilir. Bu sorun, bir SMB kopyalama yordamı (herhangi bir programdan) uzak hedef klasöre de bir "değişiklik bildirimi" isteğinden (herhangi bir program) ile çağırıldı gerçekleştirdiğiniz hemen oluşur.

SMB Güvenlik imzaları kullanıyor gibi varsayılan olarak, bu davranış oluşur. SMB Güvenlik imzaları yapılandırılırsa, yeniden yönlendirici tarafından eşzamanlı olarak işlenmelidir. Yeniden yönlendirici, onu bir sonraki devam etmeden önce geçerli SMB komutu tam olarak işlenen beklemeniz gerekir. Yeniden yönlendirici, sunucudan aldığı TCP/IP bildirim bekler.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bu bölümde açıklanan geçici çözümlerden birini kullanın.

Geçici Çözüm 1

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Current ControlSet\Services\LanmanServer\Parameters
  3. RequireSecuritySignature</a0> değerini çift tıklatın, 0 ' ı <a2>Değer verisi</a2> kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  4. EnableSecuritySignature</a0> değerini çift tıklatın, 0 ' ı <a2>Değer verisi</a2> kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Varsayılan değer olarak, EnableSecuritySignature</a0> değerini (ON) bir etki alanı denetleyicisinde 1 olarak ayarlanmış ve bir etki alanı denetleyicisinde 0 (KAPALı) ayarlanır. Sonuç olarak, bir etki alanı denetleyicisine öğe kopyaladığınızda, yalnızca SMB kopya performans oluşur.

Geçici çözüm 2

Not Bu geçici çözüm, Windows XP tabanlı ve Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarlarda desteklenmez.

<a1>Değiştir</a1> TCP ACK süreölçeri (TcpDelAckTicks) daha düşük bir değere geciktirilebilir. Bunu yaptığınızda, sık sık, ancak daha kısa aralıklarla sunucu daha fazla öğe onaylar. Özel bir Gecikmeli ACK değerini belirtmek için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi kullanabilirsiniz:

311833TcpDelAckTicks kayıt defteri değeri hakkında bildirim zaman aşımı yok efektleri sahiptir...
TcpDelAckTicks değeri 0 için ayarlarsanız, süreölçeri tamamen devre dışı bırakın. TCP süreölçeri devre dışı bırakıldığında, davranış Comments (RFC) 1122 pre-Request döner; Bu, her paketi onaylar. Bu geçici çözüm, SMB kopya performans sorunu çözdü. Ancak, ağdaki gecikme süresi yüksek (yüksek doymuş kesimi), bu davranış etki alanı denetleyicisinden bildirimleri sayısını artırır ve ağ üzerinde ek yorgunluğu koyar.

Daha fazla bilgi

Yavaş performans için TCP/IP nasıl ilişkili olduğunu görmek için bildirim bazı SMB çerçeveleri ("SMB: C NT transact - değiştirme bildirimi"), bir ağ izlemesi gerçekleştirin. Bunu yaparsanız, "SMB: C NT Transact - Notify değiştir" çerçeve TCP Aktarım düzeyinde sunucu tarafından onaylanmaz olduğunda yeniden yönlendirici'nin kalan kopyalama işlemleri ile devam etmediğinden bakın. TCP/ıp'yi alındı bildirimi, yalnızca (yaklaşık 0.2 saniye) ertelendiği zaman sunucu Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicisidir.

Windows XP tabanlı bir istemci veya Microsoft Windows Server 2003 tabanlı bir istemci TCP ACKs Gecikmeli ACK süreölçer ulaşılmadan denetleyen
TcpAckFrequency
adlı yeni bir kayıt defteri anahtarı yoktur.

Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
321098Windows 2000 veya Windows Server 2003 çalıştıran bir etki alanı denetleyicisine kopyaladığınız dosyalar, yavaş ağ performansını oluşur.
328890Windows XP'de ve Windows Server 2003'te TCP onay (ACK) davranışını denetlemek için yeni bir kayıt defteri girdisi

Özellikler

Makale numarası: 321169 - Last Review: 14 Kasım 2005 Pazartesi - Gözden geçirme: 6.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbregistry kbenv kbfix kbprb KB321169 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:321169

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com