Sprievodca hľadaním sa spúšťa dvojitým kliknutím na priečinok

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 321186 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

DÔLEŽITÉ: Tento článok obsahuje informácie o úprave databázy Registry. Databázu Registry pred vykonaním úprav zálohujte. Mali by ste tiež vedieť, ako databázu Registry obnoviť v prípade výskytu problému. Ďalšie informácie o zálohovaní, obnovení a úprave databázy Registry získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis databázy Registry systému Microsoft Windows
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Ak dvakrát kliknete na jednotku alebo priečinok, môže sa spustiť Sprievodca hľadaním a jednotka alebo priečinok sa nemusia otvoriť. Ak nakonfigurujete nastavenie pre iné akcie, ktoré súvisia s jednotkami alebo priečinkami so súbormi (napríklad akcia Open Command Window Here alebo Print Directory Listing), systém Windows môže vykonať tieto akcie namiesto spustenia Sprievodcu hľadaním.

POZNÁMKA: Ak nakonfigurujete nastavenie Otvárať položky jedným kliknutím (vyberať ukázaním) v systéme Windows, môže tento problém nastať pri jednom kliknutí na jednotku alebo priečinok.

PRICINA

Tento problém sa prejavuje, keď otvoríte dialógové okno Úprava typu súboru pre registrované typy súborov Jednotka alebo Priečinok súborov. Tento problém sa napríklad vyskytuje s priečinkami po vykonaní nasledujúceho postupu:
 1. Otvorte priečinok a kliknite na položku Možnosti priečinka v ponuke Nástroje.
 2. Kliknite na položku Priečinok súborov v zozname Registrované typy súborov a potom kliknite na tlačidlo Spresniť.
 3. Po vykonaní tohto postupu sa odstráni nastavenie None z údajov hodnôt pre reťazcovú hodnotu Default v nasledujúcom kľúči databázy Registry:
  HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
  POZNÁMKA: Tento problém sa prejaví, aj keď nevytvárate novú akciu, neupravujete existujúce akcie ani nemeníte predvolenú akciu v dialógovom okne Úprava typu súboru.

RIESENIE

UPOZORNENIE: Ak Editor databázy Registry použijete nesprávne, môžete spôsobiť vážne problémy, ktoré môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že problémy, ktoré vzniknú v dôsledku nesprávneho použitia Editora databázy Registry, budete môcť vyriešiť. Editor databázy Registry používate na vlastné riziko.

Ak chcete vyriešiť tento problém, upravením databázy Registry nastavte hodnotu pre reťazcovú hodnotu Default v kľúčoch databázy Registry, ktoré sú opísané v časti tohto článku Príčina, na none:
 1. Spustite Editor databázy Registry (Regedt32.exe).
 2. Nájdite a kliknite na hodnotu Default v nasledujúcich kľúčoch v databáze Registry v prípade, že sa tento problém s priečinkami vyskytol:
  HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
  Ak sa tento problém vyskytol s jednotkami:
  HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell
 3. Kliknite na položku Upraviť v ponuke Úpravy.
 4. Zadajte none do poľa Údaje hodnôt a kliknite na tlačidlo OK.
 5. Zatvorte Editor databázy Registry.

STAV

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém, ktorý sa týka produktov spoločnosti Microsoft uvedených na začiatku tohto článku.

Vlastnosti

ID článku: 321186 - Posledná kontrola: 27. novembra 2007 - Revízia: 2.4
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbprb KB321186

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com