Bir klasörü çift tıklattığınızda Arama Yardımcısı başlatılıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321186 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir sürücüyü veya klasörü çift tıklatın, Arama Yardımcısı başlatılabilir ve sürücü veya klasör açılmayabilir. Sürücülerle veya dosya klasörleriyle (örneğin, Komut penceresini Burada Aç veya Dizin listesini yazdır) ile ilişkili diğer eylemlerin ayarlarını yapılandırırsanız, Windows Arama Yardımcısı'nı başlatmak yerine bu eylemlerden birini gerçekleştirir.

Not: (seçmek için üzerine git) öğeyi açmak için tek tıklat ayarını yapılandırırsanız, bu sorun ortaya çıkabilir, tek tıklatmayla bir sürücüyü veya klasörü.

Neden

Kayıtlı Dosya klasör veya sürücü için Dosya türünü Düzenle iletişim kutusunu açın, bu sorun oluşur dosya türleri. Örneğin, aşağıdaki yordamı tamamlarsanız klasörler için bu sorun oluşur:
 1. Klasörü açın ve Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri ' ni tıklatın.
 2. Dosya klasörükaydetmek dosya türleri listesinde tıklatın ve sonra Gelişmiş' i tıklatın.
 3. Bu yordamı gerçekleştirdikten sonra yok ayarı aşağıdaki kayıt defteri anahtarının varsayılan dize değerini değer verisini kaldırılır:
  HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
  Not: değil yeni bir eylem oluşturun, varolan eylemlerin düzenlerken veya Dosya türünü Düzenle iletişim kutusunda varsayılan eylemin değiştirilmesi olsa bile bu sorun oluşur.

Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında

Bu sorunu sizin adınıza gidermemizi isterseniz gidin "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Bu sorunu kendi başınıza gidermeyi tercih ediyorsanız, Git "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltBu sorunu otomatik olarak düzeltmek için [NULL]'ı Fix it düğmesini veya bağlantısını. Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır ' ı tıklatın ve ardından düzeltme adımları, sihirbaz.


Bu sorunu düzelt
Microsoft Fix it 50665


Notlar
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak, otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.
 • Sorun olan bilgisayarda değilseniz Düzelt çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.

Daha sonra Git "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne gidin.Kendim düzeltmek istiyorum

Bu sorunu gidermek için Varsayılan dize değerinin Değer verisi yok, bu makalenin "Neden" bölümünde açıklanan kayıt defteri anahtarlarını ayarlamak için kayıt defterini düzenleyin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Bulun ve klasörleri ile bu sorun oluşursa, Varsayılan değeri aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarında altında tıklatın:
  HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
  Sürücüleri ile bu sorun oluşması durumunda:
  HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell
 3. Düzen menüsünden Değiştir ' i tıklatın.
 4. Türü HiçbiriDeğer verisi kutusuna ve sonra da Tamam' ı tıklatın.
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

 • Sorunun giderilmiş olup olmadığını denetleyin. Sorun düzeltilmişse, bu bölümle işiniz bitti demektir. Sorun düzeltilmemişse, aşağıdakileri yapabilirsiniz: Destek hizmetlerine başvurma.
 • Görüşleriniz bizim için önemlidir. Görüşünüzü veya bu çözümle ilgili sorunları bildirmek için lütfen ilgili yorum "Benim adıma düzelt"blog veya bize gönderin bir e-posta ileti.

Durum

Microsoft bu sorunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 321186 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbprb kbfixme kbmsifixme kbmt KB321186 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 321186

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com