Bir Office programını açtığınızda ürün anahtarı isteniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321346 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bu makalenin Microsoft Office 2003 sürümü için bkz. 836178.
Bir Microsoft Office programında açtığınızda, kullanıcı adınızı, adınızın baş harflerini, organizasyon ve ürün anahtarı için ister kullanıcı bilgileri ekrana bakın. Tüm istenen bilgileri yazdıktan sonra aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Lütfen bu ürünü kullanmak için geçerli bir ürün anahtarı girin - Kurulum bir ürün anahtarı eksik veya geçersiz olduğunu algıladı. Bu 25 karakter uzunluğundaki anahtarı, Orijinallik veya kutusunun arkasındaki sarı etikette bulabilirsiniz.

Neden

Microsoft Office veya Office programının bilgisayarınızda birden çok yüklemesini vardır ve yüklemeler çakışan Bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için yinelenen bir program (örneğin, Microsoft Word, Microsoft Excel veya Microsoft Office XP Small Business Edition) kaldırın ve sonra Office veya Office programını yeniden yükleyin.

Daha fazla bilgi

Office XP veya Office 2000'i yüklemeden önce başka bir Office paketinin (örneğin, standart, Professional veya Premium) veya tek başına Office programı (örneğin, Word, Excel, Microsoft PowerPoint veya Microsoft Publisher) bilgisayarda yüklü olduğunda bu sorun oluşabilir.

Örneğin, bazı özgün donatım üreticileri (OEM'ler), Microsoft Works Suite 2002 yüklü olan bilgisayarlarda satar. (Word'ün Microsoft Works Suite içerir.) Office XP yüklerseniz, iki ayrı yükleme aynı sürüm olduğu için Word'ün önceki bir yüklemesine, yerini almaz. Bu nedenle, Word'ü açtığınızda, ürün anahtarı için istemde bulunulur.

Özellikler

Makale numarası: 321346 - Last Review: 23 Kasım 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office XP Professional Edition
  • Microsoft Office XP Small Business Edition
  • Microsoft Office XP Standard Edition
  • Microsoft Office XP Developer Edition
  • Microsoft Access 2002 Standard Edition
  • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
  • Microsoft FrontPage 2002 Standard Edition
  • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
  • Microsoft PowerPoint 2002 Standard Edition
  • Microsoft Word 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbstartprogram kbprb kbmt KB321346 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 321346

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com