DirectPlay Oynatıcı bağlantısı oluşturulamayabilir ve hata iletisi görüntülenmeyebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321463 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir eş (eşler arası modunda) çağrıları IDirectPlay8Peer::Connect veya IDirectPlay8Client::Connect DirectPlay8 bir oturuma bağlanmak için bir istemci (istemci/sunucu modunda) arar, oturumu olmayan oluşturulur ve hiçbir hata iletisi alıyorsunuz.

Neden

Bir eş için bağlantıyı, ana aygıta eşler arası oturum için yapılır. Bir istemci için istemci/sunucu oturumu için sunucu çalarınıza bağlantı yapılır. Bağlantı işlemini eş (istemci) ve oturum katılan oyuncunun giriş doğrulamak için bağlantı üzerinden bir çok aşamasını el sıkışması ardından ana bilgisayar (sunucu) arasında bir bağlantı kurmasını gerektirir. Bağlanma işlemi devam ettiği, ana bilgisayar veya sunucu yürütücüye bağlantı kaybolursa, bağlanma işlemi başarısız. Bu aşağıdaki davranış neden:
 • IDirectPlay8Peer::Connect veya IDirectPlay8Client::Connect eşzamanlı olarak adlandırılır, bir hata döndürür.
 • IDirectPlay8Peer::Connect veya IDirectPlay8Client::Connect zaman uyumsuz olarak bilinir, programın iletinin işleyicisine hatalı DPN_MSGID_CONNECT_COMPLETE bildirim deftere nakletmeniz.
 • Bağlantı kayıp olduğu için önce oluşturulan DPN_MSGID_CREATE_PLAYER bildirimleri unwound DPN_MSGID_DESTROY_PLAYER bildirimleri eşleşen sahip olmalıdır.
Bazı durumlarda, Microsoft DirectX 8.1 ve (bir Windows XP istemci üzerinde DirectX 8.1 yükleyemiyor) Windows XP istemcisi Bu davranış DirectPlay 8.0 sürümlerini kullanmayın. Bunun yerine ana bilgisayar (veya sunucu) oynatıcı bağlantısı kesildiğinde sessizce ve aşağıdaki davranış oluşur:
 • IDirectPlay8Peer::Connect veya IDirectPlay8Client::Connect eşzamanlı denir, onu başarıyla verir (DPN_OK).
 • IDirectPlay8Peer::Connect veya IDirectPlay8Client::Connect zaman uyumsuz çağrılırsa, programın iletinin işleyicisine (DPN_OK) başarılı tamamlama (DPN_MSGID_CONNECT_COMPLETE) bildirim deftere nakleder.
 • Hiçbir DPN_MSGID_DESTROY_PLAYER iletileri, programın iletinin işleyiciye deftere nakledilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size   File name
  ---------------------------------------------------
  18-Apr-2002 17:05 5.1.2600.43 156,672 Dpnet.dll
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 321463 - Last Review: 21 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbmm kbwinxpsp1fix KB321463 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:321463

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com