Błąd "Stop 0x0000000A. kod błędu" NT!ExpBoostOwnerThread() w systemie Windows 2000 Server

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 321613
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Komputer z systemem Windows 2000 w warunkach dużego może przestać nieoczekiwanie z następujący komunikat o błędzie:
STOP: 0x0000000A (0x00000063, 0x00000040, 0x00000000, 0x80415026)
To problem początkowo występował w instalacjach serwerów terminali, ale może również występować komputerze żadnych komputerów z systemem Windows 2000 Server, w warunkach dużego obciążenia. Pierwszy argument jest zazwyczaj niski adresu (na przykład 0 + 0x63 = 0x63). Czwarty argument jest zawsze adresem w NT!ExpBoostOwnerThread() Funkcja.

Błąd może wystąpić o jeden lub dwa razy co tydzień produkcji serwera terminali. W kilka minut przed komputer nieoczekiwanie się zatrzyma, komputer wydaje się być bardzo wolne działanie Użytkownicy serwera terminali.

Przyczyna

Ten problem występuje w następującej sytuacji:
 1. Wątek readresatora próbuje uzyskać blok kontrolny pliku Zasób (FCB), który jest w posiadaniu innego wątku. Wątek jest zablokowany dla jednocześnie.
 2. Kilku użytkowników serwera terminali mogą być blokowane w ten sposób. Użytkownicy sprawozdania, że serwer terminali jest bardzo powolny.
 3. Mechanizm zapobiegania trwałemu Procesora zostanie wywołany, aby nadać Wątek będący właścicielem szansę, aby zwolnić ten zasób.
 4. Komputer próbuje podwyższyć priorytet właściciela wątek; Jednakże nieoczekiwanego zatrzymania (0x0a) w NT!ExpBoostOwnerThread() działać, ponieważ wątek został już zakończony.

Rozwiązanie

Informacje dodatku Service Pack

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Microsoft Windows 2000. Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
260910 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows 2000

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko w systemach, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, istnieje sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Jeśli nie ma w tej sekcji, należy przedłożyć wniosek z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykle z pomocy technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów z działem pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka. Wersja anglojęzyczna tej poprawki ma atrybuty pliku (lub nowsze) wymienione poniżej Tabela. Daty i godziny odpowiadające tym plikom są wymienione w skoordynowany uniwersalny Godzina (UTC). Podczas wyświetlania informacji o pliku jest konwertowane na czas lokalny. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy korzystać z karty Strefa czasowa w Narzędzia Data i godzina w Panelu sterowania.
 Date     Time  Version    Size   File name 
 ---------------------------------------------------------- 
 05-Nov-2002 14:35  5.0.2195.6114 371,536 Mrxsmb.sys 
 05-Nov-2002 14:35  5.0.2195.6114 132,944 Rdbss.sys


Stan

Microsoft potwierdziła, że jest to problem w produktach firmy Microsoft, które są wymienione na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 4 dla systemu Microsoft Windows 2000.

Więcej informacji

Ten problem był również zgłaszany na podstawie systemu Windows 2000 serwery (na przykład serwery, które są uruchomione Internet Information Services [IIS]) że usługi terminalowe wyłączono. Chociaż ten problem nie pochodzą z usług terminalowych, jest najczęściej występujące podczas terminali Usługi jest włączona.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu Aby uzyskać poprawkę dla systemu Windows 2000 Datacenter Server, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
265173 Datacenter Program i produkt Windows 2000 Datacenter Server
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu instalowania wielu poprawek z tylko jeden ponowny rozruch, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
296861Jak zainstalować system Windows wielu aktualizacji lub poprawek z tylko jednym ponowny rozruch

Właściwości

Numer ID artykułu: 321613 - Ostatnia weryfikacja: 24 lutego 2012 - Weryfikacja: 1.0
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kboswin2000fix kbwin2ksp4fix kbbug kbfix kbwin2000presp4fix kbmt KB321613 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:321613

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com