Nt "Dur 0x0000000A hata kodu" hata!Windows 2000 Server'da ExpBoostOwnerThread()

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321613
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda ağır stres altında vermeyebilir beklenmedik şekilde aşağıdaki hata iletisiyle:
DUR: 0x0000000A (0x00000063, 0x0000001c, 0x00000000, 0x80415026)
Bu sorun, Terminal Server yüklemelerinde başlangıçta görüldü, ancak ortaya çıkabilir herhangi bir Windows 2000 Server tabanlı bilgisayarda, stres altında. İlk bağımsız değişken genellikle bir alt adresi (örneğin, 0 + 0x63 = 0x63). Dördüncü bağımsız değişken her zaman bir adres NT!ExpBoostOwnerThread() işlev.

Hata hakkında bir veya iki kez oluşabilir her hafta üretim Terminal sunucusu. Birkaç dakika önce bilgisayar bilgisayar beklenmedik şekilde durur için çok yavaş görünüyor Terminal server kullanıcıları.

Neden

Aşağıdaki senaryoda sorun oluşur:
 1. Yeniden yönlendirici iş parçacığı bir dosya denetim bloğu almaya çalışır Başka bir iş parçacığının sahibi (fcb) kaynak. İş parçacığı için engellenen bir while.
 2. Birçok Terminal server kullanıcıları, bu yolla engellenebilir. Kullanıcıların Terminal sunucusuna çok yavaş olduğunu bildirin.
 3. cpu sorunlar kaçınma mekanizması vermek tetiklenir fırsatı, bu kaynağın serbest iş parçacığı sahibi.
 4. Sahibin önceliğini artırmak bilgisayar çalışır. iş parçacığı; Ancak, beklenmedik bir şekilde (0x0a) de durdurur NT!ExpBoostOwnerThread() sahibi iş parçacığı zaten çıkıldığı için işlev.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için Microsoft Windows 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910 En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Karşıdan yüklenebilir bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek isteği gönderin.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekirse, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesini Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaraları veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için bir düzeltme değil çünkü. İngilizce sürümü Bu düzeltme dosya öznitelikleri (veya üstü) aşağıdaki listede Tablo. Tarihler ve saatler için bu dosyalar Eşgüdümlü Evrensel listelenir saat (utc). Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. utc ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için saat dilimi sekmesini kullanın. Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında.
 Date     Time  Version    Size   File name 
 ---------------------------------------------------------- 
 05-Nov-2002 14:35  5.0.2195.6114 371,536 Mrxsmb.sys 
 05-Nov-2002 14:35  5.0.2195.6114 132,944 Rdbss.sys


Durum

Microsoft listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır Bu makalenin başında. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu sorun Ayrıca, Windows 2000 tabanlı bildirilmiştir sunucusu (Internet Information Services çalıştıran, sunucuları [IIS]) Terminal Hizmetleri devre dışı bırakmış olduğunu. Ancak bu sorun yok Terminal Hizmetleri ile kaynaklanan, olasılıkla Terminal oluşur Hizmetleri açık.

Hakkında ek bilgi için Windows 2000 Datacenter Server için bir düzeltme edinmek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın: Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki:
265173 Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü
İle birden çok düzeltme yükleme hakkında ek bilgi için yalnızca bir kez yeniden başlatın, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
296861Birden çok Windows güncelleştirmesi veya düzeltmesi tek bir yeniden başlatmayla nasıl yüklenir

Özellikler

Makale numarası: 321613 - Last Review: 24 Şubat 2012 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kboswin2000fix kbwin2ksp4fix kbbug kbfix kbwin2000presp4fix kbmt KB321613 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:321613

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com