Disket Denetleyicisinin Disket Sürücülerini Fiziksel Olarak Yoklamasını Sağlayamazsınız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321697 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sanal disket sürücüler, bir bilgisayarda bulunabilir. Örneğin, bir sanal disk sürücüsü tarafından oluşturulabilir. Sanal disket sürücüsü yoksa, disket denetleyicisine (fdc.sys) sürücüsünü bunları gerçek disket sürücüleri gibi davran. Tak ve Kullan Yöneticisi'nin, bunları bildirebilir.

Sistem daha sonra bu sanal disket sürücüler Windows Gezgini'nde ek sürücü harflerine yanlış atar. Bu nedenle, her sanal sürücü Windows Gezgini'nde birden fazla sürücü harfi bulabilirsiniz. Bu sürücü harflerinin bazıları doğru sanal sürücüye işaret değil.

Aşağıdaki kayıt defteriyle geçersiz kılma, fiziksel olarak mı yoksa disket sürücüleri gerçekte var veya yalnızca sanal sürücülerin olup olmadıklarına belirlemek için disket sürücüleri yoklama için fdc.sys zorlamak için sağlanmadı. Sanal sürücüler varsa, bunları bildirmiyor.

Ancak, fdc.sys sürücüsündeki bir hata nedeniyle, bu geçersiz kılma değeri yürürlüğe geçmez. Bu nedenle, kullanışlı değildir.
HKLM\System\CCS\Services\fdc 
ProbeFloppyDevices = 1  (type = DWORD)

Neden

Fdc.sys modülünde BIR hata, bu hataya neden olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 321697 - Last Review: 26 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Server SP2
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
  • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
  • Microsoft Windows XP Professional SP1
  • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kboswin2000fix kbwin2ksp4fix kbbug kbfile kbpending kbstoragedev kbwinxpsp1fix KB321697 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:321697

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com