Použití nástroje Diagnostika sítě (Netdiag.exe) v systému Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 321708 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se vztahuje na systém Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí dne 13. července 2010. Na Centrum ukončení odborné pomoci řešení v systému Windows 2000 je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace naleznete Zásady poskytování technické podpory společnosti Microsoft.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje použití nástroje Diagnostika sítě (Netdiag.exe) v počítači se systémem Microsoft Windows 2000. Nástroj Netdiag.exe je nástroj příkazového řádku, které můžete použít k testování připojení počítače k síti. Nástroj Netdiag.exe provádí řadu testů ke zjištění stavu a funkce klientský počítač sítě. Výsledky těchto zkoušek a informace o stavu sítě dodávaného nástroje Netdiag.exe, izolovat problémy sítě a připojení na server nebo pracovní stanice se systémem Windows 2000 můžete použít.

Nástroj Netdiag.exe je součástí nástrojů podpory systému Microsoft Windows 2000. Chcete-li nainstalovat nástroje podpory systému Windows 2000, musí spusťte soubor Setup.exe ze složky Support\Tools na disku CD-ROM systému Windows 2000. Chcete-li stáhnout nástroj Netdiag.exe, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/kb/927229
Poznámka: Před otestovat síťové připojení počítače pomocí nástroje Netdiag.exe, TCP/IP musí být vázán na jednu nebo více síťové adaptéry.

Přehled nástroje Netdiag.exe

Nástroj Netdiag.exe používá následující syntaxi:
Netdiag [/ q] [/v] [/ l] [/ debug] [/ d:název_domény] [/ fix] [/dcaccountenum] [/ test:test_name] [/ přeskočit:test_name]
Pomocí nástroje Netdiag.exe, můžete použít následující parametry:
  • /q: Pomocí tohoto parametru lze určit výstup tichý a zobrazit pouze chyby.
  • /v: Tento parametr použijte ke spuštění nástroje Netdiag.exe v režimu s komentářem a zobrazení informací o provedených akcí.
  • /l: Tento parametr použijte k zápisu výstupu do souboru Netdiag.log. V souboru Netdiag.log je vytvořen ve stejné složce, ve které spustíte nástroj Netdiag.exe.
  • / Debug: Tento parametr použijte ke spuštění v režimu ladění Netdiag.exe. Tento parametr určuje více podrobný výstup, než při použití /v parametr.
  • / d:název_domény: Tento parametr použijte k vyhledání řadiče domény v určené doméně.
  • Fix: Tento parametr použijte správný problémy s Domain Name System (DNS), testy řadiče domény a další problémy, jako například:
    • Test služby DNS
      Pokud je počítač řadičem domény, nástroj Netdiag.exe ověří všechny položky DNS v souboru Netlogon.dns k určení, zda jsou správné. Navíc Netdiag.exe aktualizuje odpovídající položky v případě, že došlo k potížím.
    • Zkoušky řadiče domény
      Pokud domain GUID, který je uložen do mezipaměti v místním počítači, který je v primární doméně se liší od domény identifikátor GUID, který je uložen v řadiči domény, pokusí se nástroj Netdiag.exe aktualizace domény identifikátor GUID, který je uložen do mezipaměti v místním počítači.
  • /dcaccountenum: Tento parametr použijte k vytvoření výčtu účtů počítače řadiče domény.
  • /test:test_name: Pomocí tohoto parametru lze určit zkoušky nebo testy, které chcete spustit, kde test_name lze použít kterýkoli z následujících hodnot:
    Rozhraní Autonet: Test na adresu automatic Private IP Addressing (APIPA)
    Vazby: Test vazby
    Prohlížeč: Test Redir a prohlížeče
    DcList: Test seznamu řadiče domény
    DefGw: Test výchozí brány
    DNS: Test domény DNS (název služby)
    DsGetDc: Test zjišťování řadiče domény
    Příkaz IpConfig: Test konfigurace adresy IP
    IpLoopBk: Test zpětné smyčky ping IP adresa
    Protokol IPSec: Test security (IPSec) protokol IPSec
    PROTOKOL IPX: Test internetwork Packet Exchange (IPX)
    Kerberos: Zkušební protokol Kerberos
    LDAP: Test lightweight Directory Access Protocol (LDAP)
    Člen: Test členství v doméně
    Modem: Test Diagnostika modemu
    NbtNm: NetBIOS přes TCP/IP (NetBT) jménem test
    NDIS: Test dotazy síťové karty
    NetBTTransports: Přenosy protokolu NetBT test
    Příkaz netstat: Test informace Netstat
    NetWare: Test systému NetWare
    Trasa: Test směrovací tabulky
    Vztah důvěryhodnosti: Test vztahu důvěryhodnosti
    WAN: Test konfigurace wide Area Network (WAN)
    SLUŽBA WINS: Zkušební službu WINS (Windows Internet Naming služby)
    Rozhraní Winsock: Winsock test

    Chcete-li určit dvě nebo více zkoušek, jednotlivé /test:test_name Položka s mezerou. Všimněte si, že je stále možné spustit testy, které nelze vynechat.

  • /Skip:test_name: Pomocí tohoto parametru lze určit zkoušky nebo testy, které chcete spustit, kde test_name jeden ve výše uvedených zkoušek /test:test_name seznam.

    Chcete-li určit dvě nebo více zkoušek, jednotlivé /Skip:test_name Položka s mezerou.

Příklady

  • Chcete-li spustit nástroj Netdiag.exe režim podrobného vypisování, na příkazovém řádku zadejte následující řádek a pak stiskněte klávesu ENTER:
    Netdiag /v
  • Chcete-li zobrazit informace o řadiči domény ve své doméně pomocí nástroje Netdiag.exe, zadejte následující řádek a pak stiskněte klávesu ENTER:
    Netdiag /v /l /test:dsgetdc


    Zapsat informace o řadiči domény ve své doméně v souboru Netdiag.log. V souboru Netdiag.log je umístěn ve složce, ve kterém je spuštěn nástroj Netdiag.exe.
  • Pomocí nástroje Netdiag.exe zobrazit aktuálně aktivní zásady protokolu IPSec, zadejte následující řádek a pak stiskněte klávesu ENTER:
    netdiag/test: IPSec/Debug

Odkazy

Další informace o nástroji Netdiag.exe naleznete v souboru W2rksupp.chm. Ve výchozí instalaci nástrojů podpory systému Windows 2000 je součástí W2rksupp.chm Jednotky: Složky Files\Support tools. V této složce Jednotky je jednotka, na které je nainstalován systém Windows 2000.

Další informace o použití Netdiag problémů s připojením k síti a klepněte na tlačítko naleznete v následujících článcích znalostní báze společnosti Microsoft:
265706DCDiag a NetDiag v systému Windows 2000 usnadňují připojení k doméně a vytvoření řadiče domény
257225 Základní řešení problémů protokolu IPSec v systému Windows 2000
216899 Doporučené metody pro nastavení řadiče domény systému Windows 2000
250842 Poradce při potížích aplikace Zásady skupiny
Další informace o instalaci nástrojů podpory systému Windows 2000 získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
301423Jak nainstalovat nástroje podpory systému Windows 2000 do počítače se systémem Windows 2000 Server

Vlastnosti

ID článku: 321708 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 6.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbhowtomaster kbmt KB321708 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:321708

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com