Outlook Web Access oturum açma sayfasını değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 321832 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Outlook Web Access (OWA) Exchange 2000 için Web arabirimi özelleştirmek için kullanabileceğiniz iki yöntem açıklanır.

Daha fazla bilgi

Microsoft Exchange Server 5. 5'te OWA bileşeni bir dizi Active Server Pages (HTML) ve JScript oldu. Exchange 2000 OWA bileşeni sıkı performansı artırmak ve işlevleri için Exchange 2000 sunucusu kendisi ile tümleştirilmiştir ve altında Exchange Server 5.5 OWA özelleştirilmiş gibi aynı yolla Exchange 2000 OWA özelleştiremiyor.

Ancak, OWA'YA Exchange 2000'de yeni özellikleri nedeniyle, hala OWA deneyiminizi iki bu makalede açıklanan yöntemlerden birini kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Yöntem 1: bir HTML ön ucu oluştur

Exchange 2000'de, posta kutuları, tek tek posta klasörlerini ve hatta tek tek e-posta iletilerini Exchange 2000 veritabanında depolanan herhangi bir nesne için bir Web sayfası bağlanmak için adlandırılmış Tekdüzen Kaynak Konum Belirleyicileri (URL) kullanabilirsiniz.

Örneğin, tarayıcınızda aşağıdaki URL'lerden birini yazarak, posta kutunuza erişmek için Exchange 2000 diğer adınızı kullanın:
 • http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias

  -VEYA-
 • http://OWA.Microsoft.com/Exchange
Belirli bir klasör, posta kutusu adını, sonra klasörün adını yazarak da açabilirsiniz. Takviminizi açmak için <a0></a0>, /calendar tarafından izlenen bir posta kutunuzun yolunu yazın:
 • http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias / Takvim
Kişiler klasörünüze doğrudan /contacts tarafından izlenen bir posta kutunuzun yolunu yazarak da erişebilirsiniz.

Ayrıca, herhangi bir öğeyi açmak için ve birçok işlevleri gerçekleştirmek için adlandırılmış bir URL de kullanabilirsiniz. Seçenek ve komut fiiller çeşitli eylemleri gerçekleştirmek için adlandırılmış URL'lerin sonuna ekleyebilirsiniz.

OWA örnekleri

 • Kişisel bir posta kutusuna erişmek için <a0></a0>:
  • http://OWA.Microsoft.com/Exchange

   -VEYA-
  • http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias
 • Kişisel bir takvimi erişmek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias / Takvim
 • Xyz adlı bir kullanıcı tarafından oluşturulan bir kişisel klasör erişmek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias / xyz
 • Kullanıcı tarafından oluşturulan ve Outlook Çubuğu (çerçeve tarayıcı penceresinin sol tarafındaki) olmadan Xyz adlı bir kişisel klasöre erişmek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias /xyz/? cmd = içeriği
 • Yalnızca Xyz adlı bir kullanıcı tarafından oluşturulan bir kişisel klasör Outlook çubuğunu görüntülemek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias /xyz/? cmd gezçub =
 • E-posta iletisinin konu "Merhaba yok" olan OWA gelen kutusunda görüntülemek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias /inbox/hello%20there.eml?cmd=open
 • Yeni bir e-posta iletisini Taslaklar klasörüne oluşturmak için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias /drafts/? cmd yeni =
 • OWA kullanıcı seçeneklerini değiştirmek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias /? cmd seçeneği =
 • Aylık takvim kişisel görünümünü görüntülemek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias /calendar/? cmd içeriğini ve görünümünü = aylık =
 • Ocak 1, 2000'de kişisel bir takvimin başlayan bir haftalık görünümü görüntülemek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/Exchange/ youralias / Takvim
  /? cmd = içeriği & görünümü haftalık & d = 1 & m = 1 & y = 2000 =
 • Ortak klasör ağacının kökünü içinde bulunan şirket kişiler adlı bir ortak klasörü görüntülemek için <a0></a0>:

  http://OWA.Microsoft.com/public/Company%20contacts
Not: klasör adlarında boşluk karakterleri % 20 URL'DE gösterilir. Görüntülemek istediğiniz maddenin adı boşluk içeriyorsa, her alan adlandırılmış URL'NIZIN % 20</a0> ile değiştirmeniz gerekir. Örneğin, Silinmiş öğeler için silindi % 20Items çevirmesi gerekir.

OWA 2000 ve Exchange 2000 işlevsellikten yararlanmak, HTML Web URL'leri uygun alanlara Exchange 2000 sahip sayfalar oluşturmak için ettiğiniz HTML düzenleyicisi kullanın.

HTML Web sayfalarını içeren URL'ler uygun alanlara Exchange 2000 oluşturma hakkında temel bazı örnekler ve daha fazla bilgi için Exchange 2000 Server'da Yazılım Geliştirme Seti (SDK) aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyin:

http://msdn.microsoft.com/downloads/

Yöntem 2: Bir özelleştirilmiş bir Web programı oluşturmak için HTML ve WebDAV kullan

Web üzerinde Dağıtılmış Yazma ve sürüm oluşturma (WebDAV) protokolünü Web programları oluşturmak için kullanabileceğiniz bir Köprü Metni Aktarım Protokolü (HTTP) uzantısıdır. HTML ve WebDAV Protokolü yöntemleri, okumak, oluşturmak, kopyalamak, silmek, taşımak veya Exchange bilgi deposunda kaynakları aramak için kullanabilirsiniz. Okuma, Exchange bilgi deposunda kaynaklardaki özelliklerini aramak ve ayarlamak için HTML ve WebDAV Protokolü yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

Bir Web tarayıcısında Exchange bilgi deposunun içindeki bir öğeyi gösteren URL'YI yazın, bir XML biçimli WebDAV iletişim kuralı isteği oluşturulur ve Microsoft Exchange 2000 sunucusuna gönderilir. Sunucu isteği aldığında, istemcinin kimlik bilgilerini doğrular ve otomatik olarak istenen veriler için XML ayrıştırma. Sunucu, uygun özellikleri ve değerleri içerir ve daha sonra istemciye geri yanıt gönderir XML WebDAV iletişim kuralı yanıtının oluşturur. Sunucu, ayrıca Web tarayıcısına XML ayrıştırabilir, verileri görüntülemek için tarayıcı bildirmek için bir Extensible Stylesheet Language (XSL) biçem sayfası gönderir. Web tarayıcısı, XML ayrıştırılamıyor, verileri görüntüleme hakkında bilgi HTML biçiminde gönderilir.

Exchange bilgi deposu için WebDAV istekleri gönderip Microsoft.XMLHTTP Bileşen Nesne Modeli (COM) Sınıf'ı kullanabilirsiniz. Microsoft.XMLHTTP COM nesnesi, Microsoft ınternet Explorer 5.5 ile birlikte gelen Microsoft XML (MSXML) 2.0 COM bileşeninin bir parçasıdır.

Bu bilgiler, özelliklerini ve yeteneklerini, OWA 2000 taklit eden bir Web programı oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında temel bazı örnekler ve daha fazla bilgi için Exchange 2000 Server SDK aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyin:
http://msdn.microsoft.com/downloads/
Not: WebDAV Köprü Metni Aktarım Protokolü, RFC 2616 ' tanımlanan 1.1 (HTTP/1.1) uzantılarını tanımlayan açıklama isteği (RFC) 2518'den bir belirtimdir. Uzantılar, yeni bir iletişim kuralı yöntemleri içerir ve taşımak, kopyalamak, silmek ve kaynakların derlemeleri oluşturmak için kullanabileceğiniz bir üstbilgi isteyin. Ayrıca, istemciler ayarlayabilir ve kaynaklara ve kaynak içerik özelliklerini alın.

Özellikler

Makale numarası: 321832 - Last Review: 28 Ekim 2006 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB321832 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:321832

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com