Wolne przeglądanie w poszukiwaniu klientów systemu Windows 98 lub Windows Me w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 322097 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Jeśli zachodzą następujące warunki, można zaobserwować wolne przeglądanie w poszukiwaniu udziałów plików i drukarek znajdujących się na komputerach z systemem Microsoft Windows 98 lub Microsoft Windows Millennium Edition:
 • Przeglądanie jest wykonywane na komputerze klienckim z systemem Windows XP.
 • Oba komputery są częścią grupy roboczej.
 • Udział pliku na kliencie systemu Windows 98 lub Windows Millennium Edition (Me) jest chroniony hasłem.
 • Na komputerze klienckim z systemem Windows XP jest używana funkcja „Zapisz to hasło”.

Przyczyna

W systemie Windows XP hasło jest zapisywane w Menedżerze poświadczeń. Podczas przeglądania w poszukiwaniu tego samego klienta systemu Windows 98 lub Windows Me Menedżer poświadczeń próbuje skontaktować się z kontrolerem domeny, aby sprawdzić poprawność hasła. Ponieważ komputery znajdują się w środowisku grupy roboczej, kontroler domeny nie istnieje i trzeba czekać na upłynięcie limitu czasu żądań.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Firma Microsoft udostępniła obsługiwaną poprawkę. Jednak jest ona przeznaczona tylko do usunięcia problemu opisanego w tym artykule. Tę poprawkę należy stosować tylko w tych systemach, w których występuje opisany problem. Ta poprawka może być nadal w fazie testowania. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base jest umieszczona sekcja „Poprawka dostępna do pobrania”. Jeśli nie ma tej sekcji, skontaktuj się z działem obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga W przypadku wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu może być wymagane utworzenie osobnego zlecenia usługi. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów działu obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga Sekcja „Poprawka dostępna do pobrania” zawiera listę języków, dla których ta poprawka jest dostępna. Jeśli odpowiedni język nie jest widoczny, oznacza to, że ta poprawka nie jest dostępna dla tego języka.

Informacje o plikach

Wersja angielskojęzyczna tej poprawki powinna mieć następujące atrybuty plików (lub nowsze):
  Data    Godzina  Wersja     Rozmiar    Nazwa pliku
  ------------------------------------------------------
  04-sty-2002 17:29 5.1.2600.46 257 536 Kerberos.dll
				

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP.

Właściwości

Numer ID artykułu: 322097 - Ostatnia weryfikacja: 31 grudnia 2008 - Weryfikacja: 3.4
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbnetwork kbsecurity kbui kbwinxpsp1fix KB322097

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com