Makale numarası: 322205 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makale, Windows XP'deki donanım ve yazılım sürücüsü sorunlarının giderilmesi adımlarında size kılavuzluk yapacaktır. Makale başlangıç ve orta düzeylerdeki bilgisayar kullanıcılarına yöneliktir. Ancak, ileri düzeydeki kullanıcılar için de "Gelişmiş sorun giderme" bölümü içerir.

Bu makaleyi yazdırarak adımları izlemeniz daha kolay olabilir.

Not Bu yöntemlerin birkaçı, bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı veya şu an görüntülemekte olduğunuz sayfadan çıkmanızı gerektirebilir. Bu nedenle devam etmeden önce, masaüstünüzde bu Web sayfasına kısayol oluşturmanız yararlı olabilir. Kısayol oluşturmak için şu adımları izleyin:
 1. Bu sayfadaki boş bir alanı sağ tıklatın ve görünen listede Kısayol Oluştur'u tıklatın.
 2. Internet Explorer iletişim kutusunda, bu makaleye masaüstünüzde bir kısayol oluşturmak üzere Evet'i veya Tamam'ı tıklatın.
Gerektiğinde bu makaleye geri dönmek için masaüstünde kısayolunu bulun ve simgesini çift tıklatın.

Not Bu makaleyi tamamladığınızda, masaüstünüzden silmek için simgesini sağ tıklatabilir ve Sil'i seçebilirsiniz.

Belirtiler

Donanım veya yazılım sürücüsü sorunuyla karşılaşmanız için birçok neden vardır. Sürücünüzün çalışmasını durduran bir güncelleştirme yüklemiş olabilirsiniz. Yeni bir donanım yükleyip sürücüsünü henüz yüklememiş olabilirsiniz veya sürücüsü uyumsuz ya da bozuk olabilir.

Önce hangi yöntemi denemenizi isteyeceğimizi belirlememize yardımcı olmak için, lütfen sorununuza en çok benzeyen belirtiyi seçin.

Windows XP tabanlı bir bilgisayara yeni donanım, yeni yazılım veya donanım sürücüleri yükledikten sonra, aşağıdaki belirtiyle karşılaşıyorsunuz:

Çözüm

Yöntem 1: Yeni donanımları sökme

Yakın zamanda yeni bir donanım aygıtı taktıysanız, o aygıt için gereken sürücü yüklenmemiş olabilir veya sürücü uyumsuz ya da bozuk olabilir. Bu durumun geçerli olup olmadığını belirlemek için, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Aygıtı sökün.
 2. Windows XP'yi yeniden başlatın.
Windows XP başarıyla başlatılırsa, yeni donanımda sürücü sorunu vardır. Aygıtı yeniden yükleyebilmek amacıyla aygıtın güncel sürücülerini edinmek veya bilinen donanım sorunları hakkında bilgi almak için aygıt üreticisiyle bağlantı kurun.

Aygıt üreticisiyle bağlantı kurma hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu iletişim bilgileri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Bu yöntem sorunu çözdüyse, işleminiz tamamlanmıştır. Bu yöntem işe yaramadıysa, yöntem 4'e gidin.

Yöntem 2: Microsoft Bilgi Bankası'nda arama

Mavi ekranda bir hata iletisi aldıysanız, ileti metnini kopyalayarak Microsoft Bilgi Bankası'nda yararlı bilgiler bulmak amacıyla arama yapmak için kullanabilirsiniz.

Mavi ekranda bir hata iletisi aldıysanız, hata metnini kopyalayabilir ve Microsoft Bilgi Bankası'nda yararlı bilgiler bulmak amacıyla arama yapabilirsiniz.

Microsoft Bilgi Bankası, Microsoft destek uzmanlarının oluşturup düzenli olarak güncelleştirdiği 150.000'den fazla makaleden oluşan bir koleksiyondur. İstediğiniz içeriği bulmak için anahtar sözcükler veya sorgu sözcükleri kullanabilirsiniz.

Microsoft Bilgi Bankası'nda arama yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Hata iletisinin metnini kopyalayın.
 2. Aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://support.microsoft.com/?ln=tr
 3. Hata iletisinin metnini Ara kutusuna yazın ve kullanmakta olduğunuz ürünün adını yazın, örneğin "Windows XP."
 4. Ara'yı tıklatın ve sorunu çözmenize yardımcı olacak bir makale bulmaya çalışın.
Bu yöntem işe yaradıysa işiniz tamamlanmış demektir. Bu yöntem işe yaramadıysa, yöntem 4'e gidin.

Yöntem 3: Sistem hatasında otomatik olarak yeniden başlatmayı devre dışı bırakma

Sistem sürekli olarak yeniden başlatılıyorsa, şu adımları izleyin:
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 2. Bilgisayar yeniden başlatılırken, Windows Gelişmiş Seçenekleri ekranını görene dek üst üste F8 tuşuna basın.
 3. Ok tuşlarını kullanarak Sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırak'ı seçin ve ENTER tuşuna basın.
 4. Hata iletisi alırsanız, ileti hakkında yararlı bilgiler bulmak için Microsoft Bilgi Bankası'nda arama yapmak üzere aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Hata iletisinin metnini kopyalayın.
  2. Aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
   http://support.microsoft.com/?ln=tr
  3. Hata iletisinin metnini Ara kutusuna yazın ve kullanmakta olduğunuz ürünün adını yazın, örneğin "Windows XP."
  4. Ara'yı tıklatın ve sorunu çözmenize yardımcı olacak bir makale bulmaya çalışın.
Bu yöntem işe yaradıysa, bilgisayarınızın sürekli olarak yeniden başlatılma sorununu çözdünüz demektir. Ancak, sürücü sorunlarını gidermek için devam etmek isteyebilirsiniz. "Belirtiler" bölümünü yeniden inceleyin ve sorunu gidermek için hangi yöntemi kullanacağınız belirleyin.

Bu yöntem işe yaradıysa işiniz tamamlanmış demektir. Bu yöntem işe yaramadıysa, lütfen yöntem 4'ü deneyin.

Yöntem 4: Bilinen Son İyi Yapılandırma özelliğini kullanma

Bilgisayarı başarıyla başlatabiliyorsanız, Bilinen Son İyi Yapılandırma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik, sorunlar başlamadan önce bilgisayarı son kapattığınızda kaydedilmiş olan bilgileri kullanır. Kayıt defteri ayarlarınızı ve sürücülerinizi bu önceki bilgilere geri yüklemek için bu özelliği kullanın.

Bunun ne anlama geldiğinden tam emin değilseniz, endişelenmeyin. Bu yordamların hiçbiri bilgisayarınıza zarar vermez. Ancak, bunu yaptığınız zaman, bilinen son iyi yapılandırma tarihinden sonra bilgisayarınıza yapılmış olan tüm değişikliklerin kaybedileceğini bilmeniz gerekir.

Kısa bir süre önce bir sürücü yüklediyseniz ve şimdi bir yapılandırma sorunu yaşıyorsanız, bu yöntem muhtemelen işinize yarayacaktır. Ne yazık ki, bu özellik eksik veya bozuk sürücü ya da dosyaların neden olduğu sorunları çözmez.

Bilinen Son İyi Yapılandırma özelliğini kullanmak için, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 2. Bilgisayar yeniden başlatılırken, Windows Gelişmiş Seçenekleri ekranını görene dek üst üste F8 tuşuna basın.
 3. Ok tuşlarını kullanarak En Son İyi Yapılandırma (çalışan en son ayarlarınız)'ı seçin ve sonra ENTER tuşuna basın.
 4. İşletim sistemini seçmeniz istenirse, ok tuşlarını kullanarak işletim sistemini seçin ve ENTER tuşuna basın.
Bu yöntem işe yaradıysa, bilgisayarınız iyi çalıştığı bir duruma geri yüklenir. Bu soruna aslında neyin neden olduğunu araştırmayı yine de isteyebilirsiniz. Bunu yapmak amacıyla, daha fazla sorun giderme kaynağı bulmak için "Sonraki Adımlar" bölümüne bakın.

Bu yöntem işe yaramadıysa, yöntem 5'e gidin.

Yöntem 5: Sistem Geri Yükleme özelliğini kullanma

Sistem Geri Yükleme özelliği, size son başarılı kapatmadan önceki bir tarihi seçme olanağı sunması dışında Bilinen Son İyi Yapılandırma özelliğine benzer. Bir "geri yükleme noktası" seçmek için bunu kullanabilirsiniz. Geri yükleme noktası, Windows XP'nin düzenli olarak kaydettiği, bilgisayarınıza ait bir anlık görüntüdür. Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızı önceki bir tarihe geri yüklemek için bu anlık görüntüdeki bilgileri kullanır.

Not Sistem Geri Yükleme, Word belgeleri, tarama geçmişi, grafikler, sık kullanılanlar veya e-postalar gibi kişisel veri dosyalarınızı etkilemez. Bu dosyalara yapmış olduğunuz hiçbir değişikliği kaybetmezsiniz.

Not Bu bölümde, yönetici hesabını kullanarak veya yönetici kimlik bilgilerine sahip bir hesabı kullanarak bilgisayarda oturum açmanız istenmektedir.

Başlamak için "Seçenek 1: Windows XP başlamıyor" veya Windows XP'yi başlatabiliyorsanız "Seçenek 2: Windows XP başlıyor" seçeneklerinden birini seçin.

Seçenek 1: Windows XP başlamıyor

Windows XP başlamıyorsa, aşağıdaki adımları izleyerek Sistem Geri Yükleme özelliğini kullanın:
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 2. Bilgisayar yeniden başlatılırken, Windows Gelişmiş Seçenekleri ekranını görene dek F8 tuşuna üst üste basın.
 3. Ok tuşlarını kullanarak Komut İstemiyle Güvenli Mod'u seçip ENTER tuşuna basın. Güvenli mod hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  315222 Windows XP'de güvenli modda önyükleme seçeneklerinin açıklaması
 4. Bilgisayarda bir yönetici olarak oturum açın.
 5. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
 6. kutusuna aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe
 7. Ekranda görüntülenen yönergeleri izleyerek, bilgisayar ayarlarını önceki bir yapılandırmaya geri yükleyin.

Seçenek 2: Windows XP başlıyor

Windows XP başlıyorsa, aşağıdaki adımları izleyerek Sistem Geri Yükleme özelliğini kullanın:
 1. Bilgisayarda bir yönetici olarak oturum açın.
 2. Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ın üzerine gelin, Donatılar'ın üzerine gelin, Sistem Araçları'nın üzerine gelin ve sonra Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme başlatılır.
 3. Sistem Geri Yüklemeye Hoş Geldiniz sayfasında, Bilgisayarımı önceki bir durumuna geri yükle seçeneği henüz işaretli değilse işaretleyin. Ardından İleri'yi tıklatın.
 4. Bir Geri Yükleme Noktası Seçin sayfasında, Bu listede bir geri yükleme noktasını tıklatın listesinde en son sistem denetim noktasını, sonra da İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme'nin gerçekleştireceği yapılandırma değişikliklerini listeleyen bir ileti alabilirsiniz. Tamam'ı tıklatın.

  Not Sistem Geri Yükleme'nin gerçekleştireceği yapılandırma değişikliklerini listeleyen bir ileti alabilirsiniz. Tamam'ı tıklatın.
 5. Geri Yükleme Noktası Seçimini Onayla sayfasında İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme özelliği, önceki Windows XP yapılandırmasını geri yükler ve bilgisayarı yeniden başlatır.
 6. Bilgisayarda bir yönetici olarak oturum açın.
 7. Sistem Geri Yükleme Geri Yükleme Tamamlandı sayfası görüntülenir, Tamam'ı tıklatın.
Bu yöntem işe yaradıysa, bilgisayarınız çalışır duruma geri yüklenir. Bu soruna aslında neyin neden olduğunu araştırmayı yine de isteyebilirsiniz. Bunu yapmak amacıyla, daha fazla sorun giderme kaynağı bulmak için "Sonraki Adımlar" bölümüne bakın.

Bu yöntem işe yaramadıysa ve gelişmiş sorun giderme konusunda deneyimliyseniz, "Gelişmiş sorun giderme" bölümündeki adımları deneyin. Gelişmiş sorun giderme adımlarını deneme konusunda deneyimli değilseniz, "Sonraki Adımlar" bölümüne bakın.

Gelişmiş sorun giderme

Bu bölüm, sürücü sorunlarını gidermek için ileri düzeydeki kullanıcılara yönelik gelişmiş sorun giderme adımları içerir. Adım 1 ile başlayın.

Adım 1: Windows XP'yi güvenli modda başlatma

Normal Windows ayarları ve başlangıç programları karşılaştığınız sorundan etkilenebileceği için, bu ayarları ve programları atlayan güvenli modda başlatın. Güvenli modda sorun giderme, sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

Bilgisayarı güvenli modda başlatmak için şu adımları izleyin:
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın. Windows Gelişmiş Seçenekleri ekranını görene dek F8 tuşuna üst üste basın.
 2. Ok tuşlarını kullanarak Komut İstemiyle Güvenli Mod'u seçip ENTER tuşuna basın.
 3. Bir Windows sürümü seçmeniz istenirse, doğru sürümü seçin ve sonra ENTER tuşuna basın.
Gelişmiş sorun giderme adımı 2'ye geçin.

Adım 2: Sürücüye Geri Dön özelliğini kullanma

Daha önce yüklenmiş olan sürücüyü geri yükleyerek geçersiz, hatalı veya bozuk bir aygıt sürücüsünü yüklemenin yarattığı sonuçları tersine çevirmek için, aygıt sürücüsünü geri alma özelliğini kullanın.

Sürücüye Geri Dön özelliğini kullanmak için, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki komutu kopyalayıp kutusuna yapıştırın (veya yazın) ve ENTER tuşuna basın:
  devmgmt.msc
 3. Sorunlu aygıtı içeren ilgili donanım kategorisini genişletin. Sürücüsünü geri yüklemek istediğiniz aygıtı çift tıklatın.
 4. Sürücü sekmesini ve sonra da Sürücüye Geri Dön'ü tıklatın.
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Yeniden başlattıktan sonra sorunla karşılaşmazsanız, sorununuz çözüldü demektir. Sorun devam ederse, gelişmiş sorun giderme adımı 3'e geçin.

Adım 3: Soruna üçüncü taraf bir programın veya yardımcı programın neden olup olmadığını belirleme

Soruna üçüncü taraf bir programın, yardımcı programın veya hizmetin neden olup olmadığını belirlemek için, Microsoft hizmetleri dışındaki tüm hizmetleri devre dışı bırakın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki komutu kopyalayıp kutusuna yapıştırın (veya yazın) ve ENTER tuşuna basın:
  msconfig
 3. Genel sekmesini tıklatın, Seçmeli Başlangıç'ı tıklatın, sonra da Sistem Hizmetlerini Yükle dışındaki tüm onay kutularını tıklatıp temizleyin.
 4. Hizmetler sekmesini ve sonra da Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle'yi tıklatın.
 5. Tümünü devre dışı bırak'ı tıklatın.
 6. Tamam'ı tıklatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Windows XP başlatılırsa, gelişmiş sorun giderme adımı 4'e geçin. Windows XP başlatılmazsa, “Sonraki Adımlar” bölümüne bakın.

Adım 4: Çakışan başlangıç programını veya yardımcı programı tanımlama

Tüm üçüncü taraf hizmetleri kapattıktan sonra, sürücünüzde soruna neden olabilecek programı belirlemeyi denemek için başlangıç programlarını ve yardımcı programlarını seçerek etkinleştirin.

Sorunu ortaya çıkarmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki komutu kopyalayıp kutusuna yapıştırın (veya yazın) ve ENTER tuşuna basın:
  msconfig
 3. Başlangıç sekmesini tıklatın.

  Birçok program görünebileceği için, aşağıdaki eleme yöntemini kullanarak çakışan programı belirlemenizi öneririz:
  1. Listelenen öğeleri açmak için yaklaşık olarak yarısını seçin ve Tamam'ı tıklatın.
  2. Bilgisayarı yeniden başlatın.

   Not Windows XP başlatılmazsa, bilgisayarı güvenli modda başlatın.
  3. Sorun çözülmezse, çakışan programın adım a'da seçtiklerinizden biri olduğunu anlarsınız. Sorun ortaya çıkmazsa, çakışan program adım a'da seçmediğiniz programlardan biri olabilir. Çakışan programı belirleyene veya hiçbir programın çakışmaya neden olmadığından emin olana dek programları elemeye devam edin.
 4. Çakışan bir program belirlerseniz, programı kullanmıyorsanız kaldırmanızı öneririz. İsterseniz, programı bilgisayar başlatıldığında otomatik olarak başlamayacak şekilde de yapılandırabilirsiniz.

  Not Bunu yapmayla ilgili bilgi için yazılım satıcısına başvurmanız gerekebilir.
Çakışan başlangıç programını veya yardımcı programı ortaya çıkarıp belirlediyseniz, işleminiz burada biter. Çakışan başlangıç programını veya yardımcı programı belirlemediyseniz, gelişmiş sorun giderme adımı 5'e geçin.

Adım 5: Soruna bir üçüncü taraf hizmetin neden olup olmadığını belirleme

Not Tüm Microsoft hizmetlerini devre dışı bırakır sonra bilgisayarı yeniden başlatırsanız, Sistem Geri Yükleme yardımcı programını da devre dışı bırakmış olur ve tüm sistem geri yükleme noktalarını kaybedersiniz. Bu nedenle, bağlantı sorunlarını gidermek için tüm Microsoft hizmetlerinin devre dışı bırakılması önerilmemektedir.

Üçüncü taraf bir hizmetin soruna neden olup olmadığını belirlemek için tüm hizmetleri devre dışı bırakın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki komutu kopyalayıp kutusuna yapıştırın (veya yazın) ve ENTER tuşuna basın:
  msconfig
 3. Hizmetler sekmesini tıklatın, tüm hizmetleri devre dışı bırakın ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Windows XP başlatılırsa, gelişmiş sorun giderme adımı 6'ya geçin. Windows XP başlatılmazsa, “Sonraki Adımlar” bölümüne bakın.

Adım 6: Çakışan hizmeti belirleme

Hizmetleri kapattıktan sonra, sürücünüzde soruna neden olabilecek hizmeti sınayarak bulup bulamadığınızı görmek için, hizmetleri seçerek etkinleştirin. Sorunlu hizmeti belirlemek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki komutu kopyalayıp kutusuna yapıştırın (veya yazın) ve ENTER tuşuna basın:
  msconfig
 3. Hizmetler sekmesini tıklatın.
 4. Birçok program görünebileceği için, aşağıdaki eleme yöntemini kullanarak çakışan programı belirlemenizi öneririz:
  1. Listelenen öğeleri açmak için yaklaşık olarak yarısını seçin ve Tamam'ı tıklatın.
  2. Bilgisayarı yeniden başlatın.

   Not Windows XP başlatılmazsa, bilgisayarı güvenli modda başlatın.
  3. Sorun çözülmezse, çakışan hizmetin adım a'da seçtiklerinizden biri olduğunu anlarsınız. Sorun ortaya çıkmazsa, çakışan hizmetin adım a'da seçmediğiniz programlardan biri olduğunu anlarsınız. Çakışan hizmeti belirleyene veya hiçbir hizmetin çakışmaya neden olmadığından emin olana dek hizmetleri elemeye devam edin.
 5. Çakışan bir hizmet belirlerseniz, o hizmeti kaldırmanızı veya devre dışı bırakmanızı öneririz.

  Not Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi için programın geliştiricisine başvurmanız gerekebilir.
Çakışan hizmeti ortaya çıkarıp belirlediyseniz, işleminiz burada tamamlanmıştır. Belirlemediyseniz, “Sonraki Adımlar” bölümüne bakın.

SONRAKİ ADIMLAR

Bu yöntemler size yardımcı olmadıysa, tanıdığınız birinden yardım isteyebilirsiniz. Başka çözümler bulmak için Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri Web sitesini de kullanabilirsiniz. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri Web sitesinin sağladığı bazı hizmetler şunlardır:
 • Aranabilir Bilgi Bankası: Microsoft ürünleri hakkında teknik destek bilgileri ve kendi kendinize yardım araçlarını arayın.
 • Çözüm Merkezleri: Ürüne özgü sık sorulan soruları ve önemli destek konularını görüntüleyin.
 • Diğer Destek Seçenekleri: Web'i kullanarak bir soru sorun, Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun veya görüş bildirin.
Bu Microsoft Web sitelerini kullandıktan sonra sorularınıza yanıt bulamazsanız veya Microsoft Destek Hizmetleri Web sitesinde bir çözüm bulamazsanız, Destek Hizmetleri'ne başvurmak üzere aşağıdaki bağlantıyı tıklatın:
http://support.microsoft.com/contactus/?ln=tr

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
841567 Bir PCI aygıtını yüklemeye çalıştığınızda "Bu Donanım yüklenemiyor" veya "Yükleme sırasında hata oluştu" hata iletisi alıyorsunuz
810882 Hata iletisi: Donanım yüklenemiyor. Cihazın yüklenmesi sırasında bir hata oluştu
319908 Windows XP için donanım cihaz sürücüleri hakkında bilgi
883259 Windows XP Service Pack 2'de Bluetooth cihazları nasıl yüklenir ve yapılandırılır?
330181 Windows XP'de bozuk veya uyumsuz donanımlarla ilgili sorunlar
Burada listelenen makaleler sorununuzu gidermenize yardımcı olmazsa veya bu makalede açıklananlardan farklı belirtilerle karşılaşırsanız, daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'nda arama yapın. Microsoft Bilgi Bankası'nda arama yapmak için lütfen aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/?ln=tr
Daha sonra, aldığınız hata iletisinin metnini veya sorunun açıklamasını Ara kutusuna yazın ve Ara'yı tıklatın.
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 322205 - Last Review: 26 Nisan 2013 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbresolve kbexpertisebeginner kbceip kberrmsg kbdriver kbtshoot kbhardware kbhowto kbprb kbprod2web KB322205

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com