Nasıl doğrulamak ve MSDE veya SQL Server 2005 Express Edition sistem yöneticisi parolasını değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 322336 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, SQL Server sa (Sistem Yöneticisi) parolasını değiştirmek için kullanabileceğiniz adımlar açıklanır.

Microsoft SQL Server 2005 Express, Microsoft SQL Server Desktop Engine (MSDE) sürümleri 2000 veya karma kimlik doğrulama modunda çalıştırmak için Microsoft SQL Server'ın önceki sürümlerinde yapılandırabilirsiniz. Sa hesabı yükleme işlemi sırasında oluşturulur ve sa hesabı SQL Server ortamında tüm haklara sahiptir. Varsayılan olarak, sa parolasının olduğu boş (NULL), MSDE Kurulum programını çalıştırdığınızda, parolayı değiştirmezseniz. En iyi güvenlik yöntemleri ile uygun olması için güçlü bir parola ilk fırsatta sa parolasını değiştirmeniz gerekir.

Nasıl SA parolasını boş olup olmadığını doğrulamak için

 1. Bağlanmakta olduğunuz towhich MSDE örneğini barındıran bilgisayarda bir komut istemi penceresi açın.
 2. Ve ENTER tuşuna BASIN aşağıdaki komutu komut istemine yazın:

  Osql - U sa

  Thisconnects, sa hesabını kullanarak yerel, varsayılan örneğine MSDE. Bilgisayarınız türü üzerinde yüklü bir adlandırılmış örnek bağlanmak için:

  sa Osql - U -S Sunucuadı\örnekadı

  Followingprompt sunulmuştur:

  Parola:
 3. Yeniden ENTER tuşuna basın. Bu yönteme NULL (boş) passwordfor sa.

  Sonra youpress girin, sonra şimdi aşağıdaki komut istemine ise sa hesabı için bir parola yok:

  1 >

  Conformwith güvenlik uygulamaları için NULL olmayan, güçlü bir parola oluşturmanızı öneririz.

  Ancak, aşağıdaki errormessage alırsanız, yanlış parola girdiniz. Sa hesabı için bu hata iletisini indicatesthat bir parola oluşturuldu:
  "'Sa' kullanıcısı için oturum açma başarısız."
  Aşağıdaki hata iletisini, bilgisayarı o çalıştığı SQL Server Windows kimlik doğrulaması için yalnızca ayarlandığını gösterir:
  'Sa' kullanıcısı için oturum açma başarısız oldu. Neden: trustedSQL sunucu bağlantısı ile ilişkili değil.
  Windows kimlik doğrulaması modunda iken, sa parolasının doğrulayamıyor. Ancak, bir sasa hesabı olması için güvenli parola kimlik doğrulaması modu ise cancreate gelecekte toMixed modu değiştirildi.

  Aşağıdaki hata iletisini almaya devam ederseniz, SQL sunucusu çalışmıyor veya yüklü olan SQL Server'ın adlandırılmış örnek için hatalı bir ad verdiği:
  [Paylaşılan bellek]SQL Server yok veya erişim reddedildi.
  [SharedMemory]ConnectionOpen (Connect()).

SA parolasını değiştirme

 1. Bağlanmakta olduğunuz towhich MSDE örneğini barındıran bilgisayarda, komut istemi penceresi açın.
 2. Aşağıdaki komut ve ardından ENTER tuşuna basın girin:

  Osql - U sa

  En parola: sor, parolanızı boş ise, ENTER tuşuna basın veya currentpassword yazın. Busa hesabını kullanarak MSDE yerel, varsayılan örneğine bağlar. Windows kimlik doğrulaması kullanarak bağlanmak için thiscommand yazın: osql E kullanmak

  Not SQL Server 2005 Express kullanıyorsanız, Osql yardımcı programını kullanmaktan kaçının ve şu anda Osql özelliği kullanan uygulamalar değiştirmek planlama. Sqlcmd yardımcı programını kullanın.

  Sqlcmd yardımcı programı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms165702.aspx
 3. Ayrı satırlar ve ENTER tılayın aşağıdaki komutları yazın:
  sp_password @old = null, @new = 'complexpwd', @loginame ='sa' 
    go
  Not Yeni güçlüparola ile "complexpwd" yerine emin olun. Güçlü bir parola alfasayısal ve özel karakterleri, ve birlikte büyük ve küçük harf karakterler içerir.

  Sizin receivethe gösterir bilgi iletisi aşağıdaki parola waschanged başarıyla aşağıdakileri yapar:
  Parola değiştirildi.

Nasıl saptamak veya kimlik doğrulama modunu değiştirme


Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Windows kayıt defterini geri yükleme ve yedekleme


Kimlik doğrulama modu, MSDE yükleme doğrulama konusunda emin değilseniz, karşılık gelen kayıt defteri girdisini denetleyebilirsiniz. Varsayılan olarak, Windows LoginMode kayıt defteri alt anahtarının değerini 1 olarak Windows kimlik doğrulaması için ayarlanır. Karma modu kimlik doğrulaması etkin olduğunda, bu değer 2 ' dir.
 • LoginMode alt anahtarı konumu yüklü olup olmadığını, MSDE varsayılan MSDEinstance ya da adlandırılmış bir örnek olarak üzerinde bağlıdır. MSDE varsayılan örnek yüklediyseniz, LoginMode alt anahtarında aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur:
  HKLM\Software\Microsoft\MSSqlserver\MSSqlServer\LoginMode

  Not Varsayılan örnek veya adlandırılmış bir örneği yüklü SQL Server 2005, her türlü kullanıyorsanız, aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulun. MSSQL.x sisteminize karşılık gelen değeri yer tutucusudur:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SQL Server\MSSQL.x\MSSQLServer
 • MSDE adlandırılmış bir örnek yüklediyseniz, LoginMode alt anahtarında aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur:
  HKLM\Software\Microsoft\Microsoft SQL Server\%InstanceName%\MSSQLServer\LoginMode
Not Kimlik doğrulama modları geçiş yapmadan önce olası bir güvenlik boşluğu kullanılmasını önlemek için bir sa parolası ayarlamanız gerekir.

Karışık moddan (Windows) tümleşik kimlik doğrulaması için geçiş yapmak için şu adımları izleyin:
 1. MSSQLSERVER ve tüm diğer ilgili Hizmetleri (asSQLSERVERAgent gibi) durdurmak için Denetim Masası'ndaki Hizmetler uygulaması açın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açmak için Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı tıklatın ve sonra yazın: "regedt32" (İçerenDize) olmadan

  Tamam' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki alt anahtarlardan birini bulun (bağlı olarak onwhether, yüklenen MSDE varsayılan MSDE örneği veya adlandırılmış bir örnek olarak:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\MSSqlserver\MSSqlServer
  veya
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Microsoft SQL Server\<Instance Name>\MSSQLServer\
 4. Sağdaki bölmede, LoginMode alt anahtarını çift tıklatın.
 5. DWORD Düzenleyicisi iletişim kutusunda, bu alt anahtarının değerini 1 olarak ayarlayın. Onaltılık seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun ve sonra Tamam' ı tıklatın.
 6. MSSQLSERVER yeniden başlatın ve SQLSERVERAgent hizmetler forthis etkili olması için değiştirin.

Bir SQL Server yüklemesi için en iyi güvenlik yöntemleri

İzleyin maddelerin hepsi sisteminizi daha güvenli hale getirir ve SQL Server Kurulumu için "en iyi uygulamalar" standart güvenlik parçasıdır.
 • BOŞ olmayan bir parola ile sa oturum açma hesabınızın güvenliğini sağlayın. Yok solucanlar, onlywork sa oturum açma hesabınız için hiçbir güvenlik varsa. Bu nedenle, yerleşik sa hesabı güçlü bir parolayla korunduğundan emin olmak için hiçbir zaman doğrudan sa hesabı kullanırsanız bile, SQL Server BooksOnline, "Sistem Yöneticisi (SA) oturum açma" konusuna recommendationprovided izlemeniz gerekir.
 • Internet ağ geçitleri ve sonra başka bir bağlantı noktasında dinleme için sunucu assignSQL 1433 bağlantı noktasını engelleyin.
 • 1433 bağlantı noktası, Internet ağ geçidi üzerinde kullanılabilir olmalıdır, çıkış ve giriş noktasının kötüye kullanımı önlemek için filtre etkinleştirin.
 • SQL Server hizmeti ve SQL Server Agent aMicrosoft Windows NT hesabı yerel sistem hesabı altında çalıştırın.
 • Microsoft Windows NT Authentication ve enableauditing başarılı ve başarısız oturum açma için etkinleştirin. Daha sonra theMSSQLServer hizmetini durdurup yeniden başlatın. İstemcileriniz Windows NTAuthentication kullanacak şekilde yapılandırın.

Referanslar

Boş bir sa parolası nasıl açığın kullanılması ile ilgili daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
313418 PRB: Boş (NULL) SA parolası ile güvenli olmayan SQL Server güvenlik açığı için bir solucan bırakır.
Kimlik doğrulama modu değiştiğinde bir davranış değişikliği, post-SQL Server 2000 Service Pack 1 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
274773 Düzeltme: Windows/SQL güvenlik Windows Güvenlik değiştirirseniz, SA parolasının boş olduğu

Özellikler

Makale numarası: 322336 - Last Review: 20 Ağustos 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 64-bit Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbsqlsetup kbhowtomaster kbmt KB322336 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 322336

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com