Ggpresult.exe aracını çalıştırdığınızda "Hata: Erişim Reddedildi" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 322852 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ilk kez oturum açma oturumunda, gpresult.exe) aracını çalıştırdığınızda, araç çalıştırmaya başladıktan sonra sıradan bir kullanıcı olarak, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Hata: Erişim engellendi
Gpresult.exe yeniden çalıştırdığınızda hemen aynı hata iletisini alabilirsiniz. Ilke sonuç kümesi (RSoP) verileri gpresult.exe) aracını görüntüler için sıradan kullanıcıların erişimi olduğundan hata iletisi yanlıştır.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name
  ------------------------------------------------------
  28-May-2002 16:11 5.1.2600.45 113,152 Gpresult.exe
				

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Gpresult bir runas komutunu kullanarak çalıştırın ve sonra / kullanıcı geçin.
 • Uzak bir bilgisayardan ilkeleri doğrulamak için RSoP Araçları'nı kullanın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 322852 - Last Review: 18 Mayıs 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbsysadmin kbwinxpsp1fix KB322852 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:322852

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com