Przyłączenie obrazu narzędzia Sysprep.exe systemu Windows XP powoduje utworzenie zduplikowanych kont w usłudze Active Directory

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 322936 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL322936
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Po utworzeniu obrazów klientów systemu Windows XP przy użyciu narzędzia Sysprep.exe i przyłączeniu ich do domeny, w usłudze Active Directory są tworzone zduplikowane konta dla tych samych kont komputerów. Plik Netsetup.log zawiera informację, że w przypadku tych klientów proces przyłączania zakończył się niepomyślnie przy początkowym przyłączaniu. Zmusiło to ich do skontaktowania się z innymi kontrolerami domeny, co spowodowało utworzenie zduplikowanych kont. Przykładowy komunikat o błędzie z pliku Netsetup.log wygląda następująco:
04/23 11:27:23 NetpJoinDomain: stan tworzenia konta: 0x0 04/23 11:27:23 NetpLdapBind: niepowodzenie funkcji ldap_bind \\nazwa_kontrolera_domeny.nazwa_domeny.com: 49: Nieprawidłowe poświadczenia
04/23 11:27:23 stan funkcji ldap_unbind: 0x0 04/23 11:27:23 NetpSetDnsHostNameAndSpn: NetpLdapBind nie powiodło się: 0x52b

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Firma Microsoft udostępniła obsługiwaną poprawkę. Jednak jest ona przeznaczona tylko do usunięcia problemu opisanego w tym artykule. Tę poprawkę należy stosować tylko w tych systemach, w których występuje opisany problem. Ta poprawka może być nadal w fazie testowania. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base jest umieszczona sekcja „Poprawka dostępna do pobrania”. Jeśli nie ma tej sekcji, skontaktuj się z działem obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga W przypadku wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu może być wymagane utworzenie osobnego zlecenia usługi. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów działu obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga Sekcja „Poprawka dostępna do pobrania” zawiera listę języków, dla których ta poprawka jest dostępna. Jeśli odpowiedni język nie jest widoczny, oznacza to, że ta poprawka nie jest dostępna dla tego języka.

Informacje o plikach

Wersja angielskojęzyczna tej poprawki powinna mieć następujące atrybuty plików (lub nowsze):
  Data    Godzina  Wersja     Rozmiar    Nazwa pliku
  ------------------------------------------------------
  06-cze-2002 17:13 5.1.2600.47 257 536 Kerberos.dll
				

UWAGA: Tę poprawkę należy zainstalować przed utworzeniem obrazu komputera klienckiego za pomocą polecenia Sysprep.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP.

Właściwości

Numer ID artykułu: 322936 - Ostatnia weryfikacja: 31 grudnia 2008 - Weryfikacja: 4.5
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kberrmsg kbfix kbsysadmin kbwinxpsp1fix KB322936

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com