SORUN: Microsoft Windows NT 4. 0'da "NT AUTHORıTY\SYSTEM" sp_grantlogin başarısız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 322988 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft SQL Server için Microsoft Windows NT 4.0 (örneğin, NT AUTHORıTY\SYSTEM' sp_grantlogin) çalıştıran bir bilgisayarda yerel sistem hesabı eklemeye çalıştığınızda, girişimi başarısız olur ve aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Sunucu: 41 Windows NT kullanıcı veya grup bulunamadı ' NT AUTHORıTY\SYSTEM' iletisi 15401, <a2>düzey 11</a2>, <a4>yordamının sp_grantlogin, State 1, satır. Adı yeniden denetleyin.
Not: varsayılan olarak, yerel sistem hesabını yerel Administrators grubunun bir üyesidir ve bu nedenle SQL Server sysadmin grubunun üyesidir.

Çözüm

"Yerel Sistem hesabı" (NT AUTHORITY\SYSTEM) Microsoft SQL Server veritabanına erişim için tek yol kullanmaktır post-Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 6a (SP6a) Güvenlik Toplaması Paketi.

Bu düzeltme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
299444Windows NT 4.0 Service Pack 6a Sonrası Güvenlik Toplaması Paketi (SRP)

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, işletim sisteminin daha yeni bir platform için Microsoft Windows NT 4. 0'dan yükseltme. Örneğin, Microsoft Windows 2000 veya Microsoft Windows XP işletim sistemini yükseltin.

Başvurular

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
216808SORUN: BUILTIN\Group önceden tanımlanmış bir Windows NT gruplarına erişim izni ver için kullanın...
263712INF: nasıl Kümelenmiş SQL Server Yönetimi'nden Windows NT Administrators engelle
Not: Windows NT 4.0 SP6a güvenlik toplama paketi Microsoft Data Access Components (MDAC) bileşenleri değişiklikleri gerçekleştirmek için sonra yeniden uygulamalısınız.

Özellikler

Makale numarası: 322988 - Last Review: 9 Ekim 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB322988 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:322988

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com