Nasıl Yedekle, düzenleme ve Windows NT 4. 0'da kayıt defterini geri yükleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 323170 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, Yedekle, düzenleme ve Windows NT 4. 0'da kayıt defterini geri yükleme açıklamaktadır. Microsoft, kayıt defterini düzenlemeden önce yedeklemenizi ve bir sorun oluşması durumunda nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olmanızı önerir.

Kayıt Defteri Nasıl Yedeklenir

Kayıt defterini düzenlemeden önce düzenlemeyi planladığınız kayıt defteri veya kayıt defterinin tamamını geri anahtarlarını dosyaya verin. Sonra bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini önceki durumuna geri yüklemek için bu makalenin <a1>How to Restore the Registry</a1> bölümündeki adımları izleyebilirsiniz.

Kayıt Defteri Anahtarları Nasıl Verilir

Bir kayıt defteri anahtarını düzenlemeden önce bu adımları izleyebilirsiniz.

Not: bir kayıt defteri kovanının tamamını (örneğin, HKEY_CURRENT_USER kovanı) vermek için şu adımları izleyin. Bir kayıt defteri kovanının tamamını yedeklemek istiyorsanız bunun yerine kayıt defterini yedekleyin.
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 2. kutusunda, regedt32 yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Bulmak ve düzenlemek için planladığınız değerleri içeren anahtarı bulup tıklatın.
 4. Kayıt defteri) menüsünde, Anahtarı Kaydet'i tıklatın.
 5. Konum kutusunda, .reg dosyasını kaydetmek için bir dosya adı Dosya adı yazın bir konum seçin kutusunda ve sonra da <a2>Kaydet</a2>'i tıklatın.

Kayıt Defterinin Tamamı Nasıl Yedeklenir

Windows kayıt defterinin tamamını yedekleyin kadar kullanılacak NT Yedekleme (Ntbackup.exe) aracını ve kayıt defterini yedekleme seçeneğini kullanın. Veya, rdisk /s</a0> komutunu çalıştırın. Onarım bilgilerinizi güncelleştirmenizi Rdisk aracını kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
156328Açıklama Windows NT Acil Durum Onarım Disketi
Not: Windows NT kayıt defterini yedeklemenizi Yedekleme'yi için desteklenen bir teyp sürücünüz olması gerekir. Desteklenen bir teyp sürücünüz yoksa, Rdisk kullanın. Onarım bilgilerinizi güncelleştirmenizi rdisk /s komut çalıştırdığınızda, bu kayıt defteri dosyaları sıkıştırılmış kopyalarını %SystemRoot%\Repair klasörüne yerleştirilir. Windows NT kayıt defterini düzenledikten sonra başlatamıyorsanız, %SystemRoot%\Repair klasöründeki kopyaları genişleterek kayıt defteri dosyalarını el ile değiştirebilirsiniz.

Kayıt Defteri Nasıl Düzenlenir

Microsoft, Kayıt Defteri'ni düzenlemek için yalnızca Microsoft belgelerindeki adımları izlemenizi önerir. Mümkünse, kayıt defterini doğrudan düzenlemek yerine Windows kullanıcı arabirimini kullanın.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılması, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterinin düzenlenmesi hakkında daha fazla bilgi için Kayıt Defteri Düzenleyicisi (Regedt32.exe), aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Yardım menüsünde içindekiler ' i tıklatın.
 2. Içindekiler sekmesini tıklatın.
 3. Okumak istediğiniz konuyu çift tıklatın.

Kayıt Defteri Nasıl Geri Yüklenir

Kayıt Defteri Anahtarları Nasıl Geri Yüklenir

 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 2. Regedt32 yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Kayıt defteri</a0> menüsünde, geri yükleme ' yi tıklatın.
 4. Bu makale How to Backup the Registry bölümünde kaydettiğiniz .reg dosyasını seçin ve ' ı tıklatın.
 5. Devam etmek için Evet ' i tıklatın.

Kayıt Defterinin Tamamı Nasıl Geri Yüklenir

Kayıt defterinin tamamını geri yüklemek için <a0></a0>, Windows NT Yedekleme yardımcı programını kullanarak bir kayıt defteri yedeğini geri yükleyin.

Not: kayıt defteri dosyaları sıkıştırılmış kopyalarını güncelleştirildi, onarım bilgileri güncelleştirmek için rdisk /s komut çalıştırdığınızda, %SystemRoot%\Repair klasöründe bulunur. Windows NT kayıt defterini düzenledikten sonra başlatamıyorsanız, sıkıştırılmış kopyaları %SystemRoot%\Repair klasörüne genişleterek %SystemRoot%\System32\Config klasöründeki kayıt defteri dosyalarını el ile değiştirebilirsiniz. (Sürücü FAT dosya sistemini kullanıyorsa), MS-DOS'u başlatmak veya (sürücü NTFS dosya sistemini kullanıyorsa) bunu yapmak için Windows NT'nin paralel yüklemesini gerçekleştirmeniz gerekir.

Referanslar

265422Nasıl RDISK.EXE onarım bilgileri güncelleştirir.
122857RDıSK'I /S ve Windows NT'de RDıSK'I /S-seçenekleri

Özellikler

Makale numarası: 323170 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB323170 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:323170

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com