NASıL YAPıLıR: Oluşturun ve bir Meta veri derlemesi kullan

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 323491 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, derlemeleri olan meta verileri açıklanır ve hangi senaryolarda bunları kullanabilirsiniz. Bu makalede ayrıca Soapsuds aracı nowrappedproxy bayrağıyla bir meta veri derlemesi oluşturmak için nasıl kullanılacağı açıklanır.

Gereksinimler

Aşağıdaki listede, gereksinim duyacağınız donanım, yazılım, ağ altyapısı ve hizmet paketleri önerilmektedir:
 • Visual Studio .NET
 • Microsoft ınternet ınformation Services (IIS)
Bu makalede, aşağıdaki konularda bilgi sahibi olduğunuz varsayılmaktadır:
 • Visual Studio .NET
 • Microsoft .NET framework
 • Mıcrosoft .NET remoting

Meta veri birleştirmeler nelerdir?

Meta veri birleştirmeleri, yalnızca meta veriler ve türü bilgileri içeren bir .NET Framework derlemeler ' dir. COM kitaplığı yazmak için Meta veri birleştirmeler benzer, ancak meta veri birleştirmeler, herhangi bir uygulama kodu içermez.

Bir dağıtılmış istemci uygulaması ile birlikte, uzak bir proxy oluşturma ve farklı bir bilgisayarda bulunabilir gerçek derleme yöntemlerini çağırmak için uzaktaki proxy, bu istemci uygulaması için yeterli bilgi içeren bir meta veri birleştirmeler dağıtabilirsiniz.

Aşağıdaki kılavuz, .NET tabanlı basit bir bileşenden gelen bir meta veri derlemesi oluştur gösterilmiştir.

Bir basit bir .NET Framework bileşeni oluşturma

 1. Visual Studio'da. NET, Dosya menüsünden Yeni ' yi tıklatın ve sonra Project ' i tıklatın. Project Types altında Visual C# Projects ' ı tıklatın. Şablonları altında Sınıf kitaplığı ' nı tıklatın.
 2. MyRemoteComp için adı değiştirin ve Tamam ' ı tıklatın.

  Sınıf kitaplığı proje oluşturulur. Sınıf Class1MyRemoteComp ad Class1.cs varsayılan olarak oluşturulur.
 3. Class1 aşağıdaki kodu yapıştırın:
  public string SayHello(string sName)
  {
    return "Hi, " + sName;		
  }
  					
 4. Yapı) menüsünde, sınıf kitaplığı oluşturmak için Build Solution ' ı tıklatın. Derleme MyRemoteComp.dll olarak adlandırılır.

Meta veri derlemesi oluşturmak için Soapsuds aracı kullanın.

Bu bölüm Soapsuds aracını (Soapsuds.exe) açıklar ve bunun meta veri derlemesi oluşturmak için nowrappedproxy bayrağı. Önceki adımlarda oluşturduğunuz basit bir derleme dosyası, girdi olarak kullanılır:
 1. Başlat menüsünden Programlar ' ın üzerine gelin, Visual Studio.NET ' i tıklatın, Visual Studio .NET araçları ' nı tıklatın ve Visual Studio .NET komut istemi ' ni tıklatın.
 2. Visual Studio .NET komut isteminde, bilgisayarınızı basit bir sınıf kitaplığı birleştirme oluşturduğunuz dizini değiştirin. Varsayılan olarak, derleme project \bin\debug dizinindedir. Komut dir yazın ve sonra MyRemoteComp.dll adlı derleme Dosya listesinde göründüğünü unutmayın.
 3. Soapsuds aracı, derleme karşı çalıştırın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Visual Studio .NET komut isteminde aşağıdaki komutu bir komut satırı) olarak (yazın:

  soapsuds.exe - inputassemblyfile:myremotecomp
  -outputassemblyfile:myremotecomp.metaonly.dll - nowrappedproxy


  Artık Myremotecomp.metaonly.dll adlı ikinci bir derleme .dll vardır. Meta veri derlemesi budur.
Bu meta verileri derlemede uzak istemci geliştirme ve dağıtma kullanabilirsiniz. Uzak istemci geliştirirken, uygulama kodu içeren derlemesine yerine bu meta verileri derlemesine ekleyin. Visual Studio .NET ile geliştiriyorsanız, başvuru eklemek için şu adımları izleyin:
 1. Proje) menüsünde Add Reference ' ı tıklatın.
 2. Gözat ' ı tıklatın, meta veri derlemesi bulun ve sonra ' ı tıklatın.

  Bilgisayarınızı derleme Seçili bileşenler altında görüntülenir.
 3. Tamam ' ı tıklatın.
Şimdi, başvuru ve istemci kodunuzda sınıf'ı kullanabilirsiniz.

Alternatif kullanımını - nowrappedproxy

Sonra istemcilerinizi, ayrıca derlenen bir meta veri derlemesi kullanabilirsiniz. Bu senaryoda, özgün giriş derlemesi ile aynı ada sahip bir meta veri derlemesi dosyası oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için <a0></a0>, Visual Studio .NET komut isteminde aşağıdaki komutu bir komut satırı) olarak (yazarak Soapsuds aracını çalıştırın:

soapsuds.exe - inputassemblyfile:myremotecomp
-outputassemblyfile:metaonly/myremotecomp.dll - nowrappedproxy


Bu komut dizin project \bin\debug\metaonly yeni meta veri derlemesi dosyası oluşturur ve giriş derleme dosyası aynı adda yeni meta veri derlemesi dosyası sağlar. Dağıtımdan önce dosya işleme, ancak bu yeni dosyanın anlamlı bir ad geçici olarak vermek yararlıdır. Yeni meta veri derlemesi dağıttığınızda, özgün adı olarak değiştirin.

Özgün giriş derleme karşı önceden derlenmiş bir uzak istemcilere, bu yeni derleme dağıtabilirsiniz. Bu dağıtım yapılandırmada, istemci uygulaması derlemeye yüklenirken, istemci için özgün derleme dosyası adıyla görünür, ancak istemci aynı meta veri derlemesi bulur. Istemci yalnızca derleme dosyasındaki meta veri derlemesi, bu amaç için yeterli olacak şekilde uzak yöntemlerden çağırmak için bulunan meta veriler ve türü bilgileri gerektirir.

SORUN GİDERME

 • Soapsuds.exe komutunu çalıştırdığınızda, giriş derleme dosyası belirtirseniz, .dll dosya adı uzantısını eklemeyin doğrulayın.
 • Soapsuds.exe bağımsız değişkenler, bu makaledeki "Başvurular" bölümünde listelenen Microsoft Developer Network (MSDN) açıklandığı gibi olarak kısaltılabilir.
 • Bu oluşturulduktan sonra derleme çıkış dosyası adını değiştirdiğinizde dikkatli olun. Olarak herhangi bir .NET Framework derlemesini ile .dll dosyası meta verinin bir bölümünü adıdır. Derleme adı meta verilerde görünen adı farklı ise, yüklü olduğunda bir hata oluşacaktır.

Referanslar

Soapsuds aracı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin:
Soapsuds Tool (Soapsuds.exe)
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
323490BILGI:, Uzak istemci bir ASP.NET uygulaması veya istemci, IIS tarafından barındırılan başka bir uzak bileşen olduğunda .NET Remoting'i Yapılandırma

Özellikler

Makale numarası: 323491 - Last Review: 22 Nisan 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Professional Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Professional Edition
 • Microsoft .NET Framework 1.1
 • Microsoft .NET Framework 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB323491 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:323491

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com