Donanım Sihirbazı, Windows XP'de Turned kapalı, COM bağlantı noktaları algılıyor Ekle

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 323511 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows 2000 sürümü için bkz: 312291.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir COM bağlantı noktası Aygıt Yöneticisi'nde (devre) açmak ve Donanım Ekleme Sihirbazı'nı kullanarak otomatik algılama özelliği ilk kez çalıştırmak, COM bağlantı noktasını devre dışı, yeni donanım algılandı. Bilgisayarınız Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi (ACPI) kullanıyorsa, bu sorun oluşur.

Neden

COM bağlantı noktası uygulamalarında varolan bilgisayarları çeşitli türde nedeniyle Windows Uyumluluk nedenleriyle, çeşitli şekillerde COM bağlantı noktaları numaralandırılamıyor sahiptir. Windows, diğer aygıtlarla çakışmaları önlemek çoğaltmalar için COM bağlantı noktası aygıtları denetlemeniz gerekir.

Windows, bir Aygıt Yöneticisi'nde ACPI COM bağlantı noktasını kapatırsanız, kaynak çakışması algılayamıyor; COM bağlantı noktasını kullanmak çalıştırdığınızda Donanım Ekleme Sihirbazı yeni donanım olarak kabul edilir.

Pratik Çözüm

Bu sorun genelde bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar oluşmaz. COM bağlantı noktası Donanım Ekleme Sihirbazı tarafından algılandığında, bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Yükleme iletişim bağlantı noktası tıklatmayın. Bir ek yanlış COM bağlantı noktasını, bağlantı noktasını yeniden yüklerseniz, Aygıt Yöneticisi'nde eklenir.

Yanlış COM bağlantı noktaları Aygıt Yöneticisi'nde temizlemek için <a0></a0>, tüm etkin olmayan COM bağlantı noktaları Aygıt Yöneticisi'nde silin. Bilgisayarınızı bir sonraki başlatışınızda, COM bağlantı noktaları doğru algılanır.

Özellikler

Makale numarası: 323511 - Last Review: 29 Mayıs 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb KB323511 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:323511

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com