Düzeltme: UnLockDevice() aygıtın kilidini kaldırmak için kullanmaya çalıştığınızda STI uygulaması vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 323571 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bazı durumlarda, başarıyla bir aygıt kilitlendi bir durağan resim Architecture (STI) uygulaması sonsuza kadar aygıtın kilidini açmak için UnLockDevice yöntemi kullandığınızda, (askıda kalabilir) yanıt vermemeye başlayabilir.

Neden

Bu sorun, Windows Resim Alma (WIA) hizmeti şu anda deadlocked ve herhangi bir çok WIA veya STI istekleri işleyemiyor nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size  File Name
  -----------------------------------------------------
  11-Jun-2002 10:29  5.2.2.8    3,584  Spmsg.dll
  19-Jun-2002 15:48  5.1.2600.48  61,952  Sti.dll
  11-Jun-2002 15:50  5.1.2600.48 314,368  Wiaservc.dll
				

Durum

Microsoft, bunun bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu sorun hakkında daha fazla iş parçacığı KIMLIĞI kilidi ait hatalı bir varsayım oluşur. WIA hizmetini uzaktan yordam çağrısı (RPC) iş parçacığı KIMLIĞI yerine, istemci iş parçacığı KIMLIĞINI kullanır. RPC, bir iş parçacığı havuzu kullandığından, iş parçacığının KIMLIK uyumsuzluğu neden farklı iş parçacıklarının üzerinde gelen istekleri işlenmeyi.

Özellikler

Makale numarası: 323571 - Last Review: 27 Eylül 2005 Salı - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbshell kbwinxpsp1fix KB323571 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:323571

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com