Uzun bir zaman için bir akıllı kart kullanarak oturumu kullanıcı Token süresi dolmaz.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 323931 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bilgisayarınıza bir akıllı kart kullanarak oturum açtıysanız, uzun bir süredir üzerinde oturum kalırsa, kimlik bilgilerinizi yenilemek için bir ileti alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Arka plan

Kerberos, kullanıcı akıllı kart kullanarak oturum kapattığında, kullanıcının bilet (TGT) sağlayan bir bilet verir. TGT ile kullanıcı, herhangi bir kimlik bilgisi yazmadan ağ üzerindeki diğer kaynaklara erişim için bilet elde edebilirler. TGT sabit bir tutar sürer. Bu bir yaşam süresi sona erdikten sonra kullanıcı bunu yenilemeniz gerekir. Bunu yapmak için <a0></a0>, kullanıcının kimlik bilgilerini oturum açarak sağlamanız gerekir. TGT, oturum açtığınızda otomatik olarak güncelleştirilir. Windows, kullanıcı bir zaman aşımına uğramış TGT'YI olduğunu belirlediğinde, simge ve ileti kullanıcının bilgisayarında görev çubuğunda görüntülenir. Iletinin, kimlik bilgilerini güncelleştirmek için kullanıcıya bildirir.

TGT Yenile

TGT 10 saatlik bir varsayılan yaşam süresi vardır. 10 Saatten fazla bir süre için bir kullanıcı oturum açtıysa, TGT süresi ve kullanıcı TGT yenilemeniz gerekir Akıllı kart okuyucu içinde ise, bu TGT yenilenir. Akıllı kart okuyucu içinde değilse, TGT değil yenilenir ve ağa erişmek için sonraki tüm denemeler başarısız olur. Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, kullanıcı oturumu kapatın ve gerekir bir yeni TGT almak için bilgisayara oturum açmak

TGT yenileme Windows XP ve Windows 2000 SP2 ve üstü

Varsayılan olarak, TGT 10 saatlik bir varsayılan yaşam süresi olsa da, kullanıcı 7 güne kadar yenileyebilirsiniz. Yenileme kimlik bilgileri gerektirmez. Yenileme, yalnızca kullanıcı 5 dakika içinde sona erme TGT kullanıyorsa oluşur. Aksi halde TGT süresi ve kullanıcı (böylece kimlik bilgileri gerektiren) yenilemeniz gerekir.

Windows Server 2003'te TGT yenileme

Varsayılan olarak, TGT 10 saatlik bir varsayılan yaşam süresi olsa da, kullanıcı 7 güne kadar yenileyebilirsiniz. Yenileme kimlik bilgileri gerektirmez. Bilgisayarda bir temizleyicisini iş parçacığı kullanarak yenileme gerçekleşir. Kullanıcı TGT yenileyemiyor bitiminden ve kullanıcı (böylece kimlik bilgileri gerektiren) yenilemeniz gerekir.

Önbelleğe alınmış kimlik bilgileri

Kullanıcı önbelleğe alınmış kimlik bilgileriyle oturum açıyorsa, kullanıcı TGT kilidini açma tarafından yenileyemiyor (önbelleğe alınmış kimlik bile kilit güvenilir Windows 2000 TGT yenilemez). Aksi durumda, kullanıcı kilit ve kart re-inserting TGT yenileyebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 323931 - Last Review: 27 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo KB323931 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:323931

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com