Jak nainstalovat klienta systému souborů NFS v systému Windows pro migraci systému UNIX do systému Windows

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 324055 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Může být jednodušší, pokud použijete místo protokolu FTP (File Transfer Protocol) pro systém souborů NFS přesunout soubory přenést soubory z existujícího serveru UNIX na server se systémem Windows. Navíc pokud použijete klient pro systém souborů NFS, trvalý přístup k hostiteli UNIX je k dispozici. Tato funkce usnadňuje fáze migrace v čase.

Poznámka: Nelze nainstalovat klienta pro systém souborů NFS a Brána pro systém souborů NFS do stejného počítače; Brána pro systém souborů NFS však umožňuje počítači pracovat jako klient systému souborů NFS při poskytuje přístup k prostředkům systému souborů NFS pro navazující klienti se systémem Windows.

Instalace služby Klient pro systém souborů NFS z příkazového řádku

Služby systému Windows pro systém UNIX verze 3.0 používá pro instalaci Instalační služby. Následkem toho je možné nainstalovat jednotlivé moduly produktu z příkazového řádku. Je-li nainstalována předchozí součásti služby Windows Services pro systém UNIX, je nutné zahrnout tyto součásti v ADDLOCAL parametr příkazového řádku instalace odděleny čárkou (,). Pokud to neprovedete, tyto výrobky jsou odebrány během instalace služby Klient pro systém souborů NFS.

Instalace služby Klient pro systém souborů NFS z příkazového řádku:
 1. Přihlásit se k počítači se systémem Windows pomocí účtu správce úrovně.
 2. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, typ cmda klepněte na tlačítko OK.
 3. Služby systému Windows pro systém UNIX verze 3.0 CD vložte do jednotky CD-ROM (Tento příklad používá jednotku D).
 4. Z příkazového řádku spusťte následující příkaz pro instalaci klienta pro systém souborů NFS:
  msiexec /I D:\sfusetup.msi /qb addlocal = "nfsclient" [sfudir = "instalace cestu"]
  Poznámka: Výchozí cestu instalace je \SFU.
 5. Chcete-li v příkazovém řádku kódu product key, přidání PidKey =klíč, kde klíč je 25místný kód product key.
 6. Pokud používáte systém Windows 2000 a Windows XP, není nutné restartovat počítač.
Poznámky
 • Pokud instalujete z řádku programu telnet (kde grafické uživatelské rozhraní [GUI] není k dispozici) nebo pomocí skriptu provést instalaci, která nevyžaduje zásah uživatele pomocí příkazového řádku následující příkaz:
  msiexec /I D:\sfusetup.msi /q addlocal = "nfsclient" [sfudir = "instalace cestu"]
 • Ve složce, která nemá žádné mezery v cestu ke složce zabránit problémům s některé součásti služby Windows Services pro systém UNIX, nainstalujte Windows Services pro systém UNIX. Výchozí instalace je \SFU.
 • Na ADDLOCAL Parametr msiexec příkaz, který je popsán výše, je velká a malá písmena a citlivá místa. Instalace se nezdaří, pokud nepoužijete příkaz přesně tak, jak je zapsán v tomto článku.
 • Pokud UNIX serveru není spuštěna PCNFSD a nepoužíváte ověřování služby NIS, je nutné nainstalovat Windows Services pro systém UNIX systému souborů PCNFS Server. Další informace o instalaci služby pro systém UNIX systému souborů PCNFS Server klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  324084Jak nainstalovat Server systému souborů PCNFS k podpoře klientů systému Windows v síti UNIX
 • Společnost Microsoft doporučuje nainstalovat alespoň jedna služba Mapování uživatelských jmen v síti navzájem mapování uživatelských jmen systému UNIX a Windows.Další informace o způsobu instalace a konfigurace služby Mapování uživatelských jmen klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  324073Konfigurace služby Mapování uživatelských jmen
 • Nainstalujete služby systému Windows pro systém UNIX 3.5 Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1)-počítače založené nebo Microsoft Windows XP nelze zadat alternativní instalační cestu, jako je například D:\programs\SFU, pomocí [targetdir = "instalace cestu"] příkaz. Služby systému Windows pro systém UNIX 3.5 je ve výchozím nastavení nainstalován do složky %systemdrive%\SFU. Chcete-li nainstalovat systém Windows Services pro systém UNIX 3.5 do jiného umístění, je nutné použít [sfudir = "instalace cesta"] příkaz. Další informace o použití skriptu k instalaci služby systému Windows pro systém UNIX 3.5 komponenty pro synchronizaci hesla v řadiči domény klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  891768Konfigurace služby Mapování uživatelských jmen

Odkazy

Další informace o přípravě k migraci dat v migrace UNIX do systému Windows klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
324538Jak přenést data webu v migrace UNIX do systému Windows

Vlastnosti

ID článku: 324055 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows Services pro systém UNIX 3.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows Services for UNIX 3.5
Klíčová slova: 
kbhowtomaster kbmt KB324055 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:324055

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com