NASıL YAPıLıR: ınterix Telnet arka plan programı Aç

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 324077 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Interix alt sistemi Windows çekirdeğinde yerel bir alt sistem olarak çalışan bir tam POSIX uyumlu ortamı sağlar. 350'Den fazla UNIX yardımcı programlarını içerir ve ağ iletişim kuralları, Telnet ?leti?im Kural?'n? da dahil olmak üzere çeşitli işlemek için bir inetd daemon içerir. Services for UNIX, telnet Win 32 tabanlı hizmet de içerir. Varsayılan olarak, telnet Win32 temel hizmetinin açık olduğundan ve ınterix biri devre dışı bırakıldı.

Kullanıcının varsayılan kabuk, ınterix telnet arka plan programı kullanırken, bir varsayılan kabuk, Cmd.exe'nin Win32 telnet hizmetin kullandığı/bin/ksh ya da depo gözü/csh. ınterix telnetd, çalıştırmak isterseniz, yalnızca tek bir telnet sunucusuna 23, telnet bağlantı noktasını, bağlantı noktası dinleyebilirsiniz olduğundan, gerekir ilk Win32 tabanlı telnet server oturumlarını kapatın ve sonra açmak ve ınterix bir başlatın.

Windows Telnet hizmetini kapatın

Services for UNIX, Telnet Hizmeti (tlntsvr.exe), normal yüklemesinin bir parçası yükler. ınterix telnetd üzerinde etkinleştirebilmeniz için önce durdurmanız ve sonra Windows Telnet hizmeti devre dışı bırakmak gerekir.

Windows Telnet Hizmeti kapatmak için <a0></a0>:
 1. Windows sunucusu yönetim düzeyinde bir hesapla oturum açın.
 2. Windows 2000 ve Windows XP'de, Windows NT 4.0 veya Hizmetleri MMC Hizmetler aracını açın.
 3. Telnet hizmeti çift tıklatın.
 4. Telnet hizmeti durdurun ve sonra başlangıç türünü el ile veya devre dışı olarak değiştirin.

ınterix Telnetd Aç

Interix alt sistemi, arka plan inet arka plan programı (inetd) bir parçası olarak başlatıldığında tam telnet programı (sunucu) içerir. Inet daemon telnet arka plan programı, ancak satır başlatma diye için gerekli satırını /Etc/inetd.conf dosyası tarafından denetlenir. Önce inetd.conf dosyasını düzenleyin ve sonra dosyayı re-read için inet daemon zorlaması gerekir.

Not: size yalnızca inetd.conf dosyanın yalnızca bir ASCII metin düzenleyicisi kullanarak düzenlemeniz gerekir. Interix saf bir ASCII düzenleyicidir vi düzenleyici içerir.

ınterix telnet arka plan programı üzerinde açmak için <a0></a0>:
 1. Windows sunucusu bir düzey yönetici hesabıyla oturum açın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Services for UNIX işaretleyin ve Korn Kabuğu bir ınterix Korn Kabuğu penceresini açmak için tıklatın.
 3. /Etc/inetd.conf dosyasını düzenleyin:
  $ vi /etc/inetd.conf
 4. Düzenleme için vi komut sırası verilmiştir:
  / # telnet
  d/telnet
  : wq
 5. Inet arka plan programı için işlem KIMLIĞI'ni bulun ve sonra da bu işlem için kill -1 bir komutun gönderebilirsiniz. Bu, daha önce düzenlediğiniz, yapılandırma dosyasını re-read daemon sağlar. Bunu yapmak için <a0></a0>, -1 $(ps-e | grep ' inetd$'| tr-s "" | cut-f2-d "") kill komutunu kullanın. Bu, yapılandırma dosyasını inetd işlemini durdurmadan reprocess inet daemon neden olur. Interix alt sistemine bağlanabilir ve bilgisayara bağlanmak için telnet şimdi kullanabilirsiniz.


Referanslar

Bir UNIX için Windows yükseltme sonrasında bakım görevlerini tamamlama hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
324539NASıL YAPıLıR: Bir UNIX için Windows yükseltme sonrasında Bakım ve yardımcı görevleri gerçekleştir

Özellikler

Makale numarası: 324077 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 6a
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB324077 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:324077

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com