POSTUPY: Nastavení služby Brána pro systém souborů NFS poskytovat služby UNIX soubor klientů systému Windows

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 324085 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Jednu překážku pro migraci ze systému UNIX do systému Windows je soubor sdílení. Pokud máte počítač se systémem UNIX sdílena prostřednictvím systému souborů NFS, pak můžete zpřístupnit tento podíl do všech počítačů se systémem Windows v síti bez instalace dalšího softwaru na tyto soubory. Jeden jediný Server systému Windows může fungovat jako brána mezi počítači se systémem UNIX a klienti se systémem Windows při instalaci služby Brána pro systém souborů NFS. Nainstalováním brány pro systém souborů NFS na serveru se systémem Windows může poskytnout přístup k prostředkům systému souborů NFS, aniž by bylo nutné načíst žádný další software u dalších klientů systému Windows. Brána pro systém souborů NFS je podporováno pouze pro servery systému Windows a nelze nainstalovat do systému Windows NT Workstation, Windows 2000 Professional nebo Windows XP.

Instalace služby Brána pro systém souborů NFS

Služby systému Windows pro systém UNIX verze 3.0 používá pro instalaci Instalační služby. Následkem toho je možné nainstalovat jednotlivé moduly produktu z příkazového řádku. Je-li nainstalována předchozí součásti služby Windows Services pro systém UNIX, je nutné zahrnout tyto součásti v ADDLOCAL parametr příkazového řádku instalace odděleny čárkou (,). Pokud to neprovedete, tyto výrobky jsou odebrány během instalace služby Brána pro systém souborů NFS.

POZNÁMKA:: Nelze nainstalovat klienta pro systém souborů NFS a Brána pro systém souborů NFS ve stejném počítači; Brána pro systém souborů NFS však umožňuje počítači pracovat jako klient systému souborů NFS při poskytuje přístup k prostředkům systému souborů NFS pro navazující klienti se systémem Windows.Další informace o instalaci služby Klient pro systém souborů NFS získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
324055 POSTUPY: Instalace klienta pro systém souborů NFS v systému Windows migrace UNIX do systému Windows
Instalace služby Brána pro systém souborů NFS z příkazového řádku:
 1. Přihlaste se k serveru systému Windows pomocí účtu správce úrovně.
 2. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, typ cmda klepněte na tlačítko OK.
 3. Služby systému Windows pro systém UNIX verze 3.0 CD vložte do jednotky CD-ROM (Tento příklad používá jednotku D).
 4. Z příkazového řádku spusťte následující příkaz pro instalaci služby Brána pro systém souborů NFS:

      msiexec /I D:\sfusetup.msi /qb addlocal = "nfsgateway" [targetdir = "instalace cestu"]
  Poznámka: Parametr addlocal msiexec zobrazit výše je případ a citlivá místa. Instalace se nezdaří, pokud není dodržena výše přesně případ.
 5. Výchozí cesta pro instalaci je "\SFU".

  Poznámka: Služby pro systém UNIX, je třeba nainstalovat v adresáři bez mezery v cestě zabránit problémům s některé součásti služby SFU. Společnost Microsoft doporučuje nainstalovat do výchozího adresáře.
 6. Chcete-li v příkazovém řádku kódu product key, přidání PidKey =klíč, kde klíč je 25místný kód product key bez pomlčky.

Poznámka: Pokud instalujete z řádku programu telnet (kde grafické uživatelské rozhraní [GUI] není k dispozici) nebo pomocí skriptu provést instalaci, která nevyžaduje zásah uživatele pomocí příkazového řádku následující příkaz:

    msiexec /I D:\sfusetup.msi /q addlocal = "nfsgateway" pidkey = "klíč" [targetdir = "instalace cestu"]

Poznámka:Ve složce, která nemá žádné mezery v cestu ke složce zabránit problémům s některé součásti služby Windows Services pro systém UNIX, nainstalujte Windows Services pro systém UNIX. Výchozí instalace je \SFU.

Poznámka:Na ADDLOCAL Parametr msiexec příkaz, který je popsán výše, je velká a malá písmena a citlivá místa. Instalace se nezdaří, pokud nepoužijete příkaz přesně tak, jak je zapsán v tomto článku.Poznámka:Společnost Microsoft doporučuje nainstalovat alespoň jedna služba Mapování uživatelských jmen v síti navzájem mapování uživatelských jmen systému UNIX a Windows. V části naše odkazy, zobrazte naše článku KB o služba Mapování uživatelských jmen.


Poradce při potížích


Následující tipy mohou pomoci vyřešit problémy s Brána pro systém souborů NFS instalace.
 • Všechny požadavky uživatelů jsou přenášeny jako anonymní.
  Příčina: Ověřování není správně nakonfigurována.
  Řešení: Zajistěte, aby mapování jsou správně nastaveny v mapování uživatelských jmen a že brána pro systém souborů NFS je nakonfigurován pro použití správného serveru mapování uživatelských jmen.

 • Pokus o komunikaci s Brána pro systém souborů NFS služby vyrobené chybu.
  Příčina: Brána pro systém souborů NFS, služba není spuštěna.
  Řešení: Ve službách pro systém UNIX tlačítkem Brána pro systém souborů NFS a potom klepněte na tlačítko Start.

 • Došlo k systémové 1722. Server vzdáleného volání (procedur RPC) je k dispozici.
  Příčina: Brána pro systém souborů NFS, služba není spuštěna.
  Řešení: Ve službách pro systém UNIX tlačítkem Brána pro systém souborů NFS a potom klepněte na tlačítko Start.

 • Pokus o připojení sdíleného adresáře vyrobené síťové chybě 53 nebo 67.
  Příčina: Adresář není sdílená, nebo je server nelze přeložit název klienta.
  Řešení: Pomocí příkazu showmount -e server zobrazit názvy sdílených adresářů na síťový souborový server system (NFS). Zkontrolujte, zda adresa Internet Protocol (IP) počítače spuštěna Brána pro systém souborů NFS je zadán v/etc/buď NFS server soubor Hosts nebo v databázi DNS podle potřeby.

 • Přijaté vzdáleného volání Procedur: Timed out nebo RPC: portu mapovače selhání RPC: Vypršel časový limit zprávy.
  Příčina: Procesy portu mapovače nebo síťový soubor system (NFS) server Daemon nejsou spuštěny na serveru systému souborů NFS.Řešení: Ujistěte se, zda jsou spuštěny procesy daemon.

 • (/) Pro sdílený kořenový adresář nelze připojit na síťový souborový server system (NFS).
  Příčina: Brána pro systém souborů NFS se nelze připojit pomocí standardní syntaxe cesty kořenového adresáře.
  Řešení: Připojit kořenový adresář pomocí tohoto příkazu: net use * \\server\!
  Název sdílené položky musí být vykřičník (!).

 • Zobrazila se chybová zpráva oznamující, že službu se nepodařilo spustit.
  Příčina: Nfsrdr služby se nepodařilo spustit, nebo správce služby chybně ohlásil, že službu se nepodařilo spustit. Prohlížeč událostí může obsahovat protokolu událostí s následující zprávou:
  The NfsRdr service failed to start due to the following error: The system cannot find the file specified.
  						

  Řešení: Zkontrolujte, zda byla spuštěna Brána pro systém souborů NFS službu. Pokud byl zahájen, tuto zprávu ignorovat. Pokud již není spuštěna, spusťte bránu pro služba systému souborů NFS.

 • Po restartování serveru chybová zpráva se označuje, že služba Server nebyla spuštěna a Brána pro systém souborů NFS akcie nejsou znovu připojeny.
  Příčina: Brána pro systém souborů NFS spustit před službu Server.
  Řešení: Ověřte, že obě brány pro systém souborů NFS a Server služby spuštění a potom znovu Brána pro systém souborů NFS akcií.

 • Ověřené uživatele nelze získat přístup k prostředkům systému souborů NFS nebo k nim přístup anonymního uživatele.
  Příčina: Mapování uživatelských jmen není správně nakonfigurována pro práci s tímto počítačem.
  Řešení: Zajistěte, aby v souboru .maphosts v počítači spuštěna služba Mapování uživatelských jmen jména nebo adresy Internet Protocol (IP) z počítačů, které mohou mapovat na uživatelské účty prostřednictvím mapování uživatelských jmen. Pokud uživatelé nemají přístup k prostředkům systému souborů NFS nepravidelně a konfigurace v souboru .maphosts problém není vyřešen, může být přístup k mapování uživatelských jmen současně pokouší příliš mnoho klientských počítačů.


Odkazy

Další informace o provedení úlohy údržby po přenesení systému UNIX do systému Windows klepněte na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
324539 JAK: Provádět údržbu a pomocné úkoly po přenesení systému UNIX do systému Windows

Další informace o způsobu instalace a konfigurace služby Mapování uživatelských jmen získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
324073 JAK Konfigurovat Server mapování názvu uživatele migrace UNIX do systému Windows


Vlastnosti

ID článku: 324085 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows Services pro systém UNIX 3.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB324085 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:324085

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com