POSTUPY: Nastavení serveru pro systém souborů NFS

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 324086 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

UNIX používá Network File System (NFS) sdílet soubory a složky v síti. Windows Services pro systém UNIX 3.0 zahrnuje Server pro systém souborů NFS součást, která vytvoří úplnou server verze 3 systému souborů NFS, který slouží k poskytování souboru služeb do klientských počítačů se systémem UNIX a Linux z počítačů se systémem Windows. Pokud používáte systém Windows, můžete sdílet soubory klientům systému UNIX pomocí Průzkumníka Windows nebo nástroje příkazového řádku systému Windows Nfsshare.exe.


Instalace serveru pro systém souborů NFS

Služby systému Windows pro systém UNIX 3.0 používá pro instalaci Instalační služby. Následkem toho je možné nainstalovat jednotlivé moduly produktu z příkazového řádku. Je-li nainstalována předchozí součásti služby Windows Services pro systém UNIX, je nutné zahrnout tyto součásti v ADDLOCAL parametr příkazového řádku instalace odděleny čárkou (,). Pokud to neprovedete, tyto výrobky jsou odebrány během instalace serveru pro systém souborů NFS.

Poznámka: Pokud Server pro systém souborů NFS není nainstalována na řadiči domény, musíte také nainstalovat Server pro systém souborů NFS ověřování modul na všech řadičích domény.

Instalace serveru pro systém souborů NFS z příkazového řádku:
 1. Přihlaste se k serveru systému Windows pomocí účtu správce úrovně.
 2. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, typ cmda klepněte na tlačítko OK.
 3. Služby systému Windows pro systém UNIX verze 3.0 CD vložte do jednotky CD-ROM (Tento příklad používá jednotku D).
 4. Z příkazového řádku spusťte následující příkaz instalace serveru pro systém souborů NFS a Server pro systém souborů NFS ověřování modul:

      msiexec /I D:\sfusetup.msi /qb addlocal = "nfsserver nfsserverauth" \ [targetdir = "instalace cestu"]

  Poznámka: Výchozí cesta pro instalaci je \SFU.
 5. Chcete-li v příkazovém řádku kódu product key, přidání PidKey =klíč, kde klíč je 25místný kód product key.
 6. Pokud instalujete Server pro systém souborů NFS na serveru, který není řadičem domény, spusťte následující příkaz pro instalaci serveru pro modul ověřování pro systém souborů NFS:

      msiexec /I D:\sfusetup.msi /qb addlocal = "nfsserver nfsserverauth" \ [targetdir = "instalace cestu"]

Poradce při potížích

 • Pokud instalujete z řádku programu telnet (kde grafické uživatelské rozhraní [GUI] není k dispozici) nebo pomocí skriptu, použijte na příkazovém řádku následující provedení instalace, která nevyžaduje zásah uživatele (v tomto případě provádění postupu v řadiči doménytakže nemáte přidat Server pro systém souborů NFS ověřování modul):

      msiexec /I D:\sfusetup.msi /q addlocal = "nfsserver" pidkey = "klíč" \ [targetdir = "instalace cestu"]
 • Ve složce, která nemá žádné mezery v cestu ke složce zabránit problémům s některé součásti služby Windows Services pro systém UNIX, nainstalujte Windows Services pro systém UNIX. Výchozí instalace je \SFU.
 • Na ADDLOCAL Parametr msiexec příkaz, který je popsán výše, je velká a malá písmena a citlivá místa. Instalace se nezdaří, pokud nepoužijete příkaz přesně tak, jak je zapsán v tomto článku.
 • Společnost Microsoft doporučuje nainstalovat alespoň jedna služba Mapování uživatelských jmen v síti navzájem mapování uživatelských jmen systému UNIX a Windows. V části naše odkazy, zobrazte naše článku KB o služba Mapování uživatelských jmen.


Odkazy

Další informace o provedení úlohy údržby po přenesení ze systému UNIX do systému Windows klepněte na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
324539 JAK: Provádět údržbu a pomocné úkoly po přenesení systému UNIX do systému Windows

Další informace o způsobu instalace a konfigurace služby Mapování uživatelských jmen získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
324073 JAK Konfigurovat Server mapování názvu uživatele migrace UNIX do systému Windows


Vlastnosti

ID článku: 324086 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows Services pro systém UNIX 3.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB324086 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:324086

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com