NASıL YAPıLıR: Sunucu, NFS ayarla

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 324086 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

UNIX, ağ üzerindeki dosyaları ve klasörleri paylaşmak için Network File System (NFS) kullanır. Windows Services for UNIX 3.0, sunucu için dosya Hizmetleri, UNIX ve Linux istemci bilgisayarlara Windows bilgisayarlardan sağlamak için kullanabileceğiniz bir tam NFS sürüm 3 sunucusu, NFS bileşen içerir. Kullandığınız Windows, Windows Explorer'ı veya Windows Nfsshare.exe komut satırı yardımcı programını kullanarak UNIX istemcileri dosyaları paylaştırabilirsiniz.


NFS Sunucusu'nu yükleme

Windows Services for UNIX 3.0, Microsoft ınstaller, yükleme için kullanır. Sonuç olarak, ürünün bağımsız modüller komut satırından yükleyebilirsiniz. Windows Services for UNıX'IN önceki bileşenini yüklediyseniz, bu bileşenler addlocal virgülle (,) ayrılmış kurulum komut satırı parametresini eklemeniz gerekir. Bunu değil, bu ürünler, NFS Sunucusu yüklemesi sırasında kaldırılır.

Not NFS sunucusu bir etki alanı denetleyicisinde yüklü değilse, NFS SUNUCUSU kimlik doğrulaması modülünün sunucu tüm etki alanı denetleyicilerine de yüklemelisiniz.

Sunucu, NFS komut satırından yüklemek için <a0></a0>:
 1. Windows tabanlı sunucuya bir düzey yönetim hesabını kullanarak oturum açın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Windows Services for UNIX 3.0 sürümünün CD'SINI CD sürücüsüne (Bu örnekte kullanır, D sürücüsü) yerleştirin.
 4. Komut isteminden, NFS ve sunucu için NFS SUNUCUSU kimlik doğrulaması modülü Server'ı yüklemek için aşağıdaki komutu çalıştırın:

      msiexec /ı D:\sfusetup.msi /qb addlocal "NFSServer, NFSServerAuth" = \ [targetdir "Yükleme yolu" =]

  Not Varsayılan yükleme yolu \SFU dizinidir.
 5. Komut satırında ürün anahtarını eklemek için Ekle PidKey key =key 25 karakterlik ürün anahtarını olduğu.
 6. Bir etki alanı denetleyicisi olan sunucuda NFS sunucusu yüklüyorsanız, bu sunucu için NFS SUNUCUSU kimlik doğrulaması Modülü yüklemek için aşağıdaki komutu çalıştırın:

      msiexec /ı D:\sfusetup.msi /qb addlocal "NFSServer, NFSServerAuth" = \ [targetdir "Yükleme yolu" =]

SORUN GİDERME

 • Telnet isteminden (burada grafik kullanıcı arabirimi [GUI] kullanılamaz) veya bir komut dosyası kullanarak yükleme yapıyorsanız, kullanıcı etkileşimi gerektirmeyen bir yükleme yapmak için aşağıdaki komut satırını kullanın (sunucu için NFS SUNUCUSU kimlik doğrulaması modülü eklemek zorunda Bu senaryoda, yordam bir etki alanı denetleyicisinde gerçekleştirdiğiniz):

      msiexec /ı D:\sfusetup.msi /q addlocal "NFSServer" pidkey = "anahtar" = \ [targetdir "Yükleme yolu" =]
 • Windows Services for UNIX, Windows Services for UNıX'IN bazı bileşenler ile ilgili sorunları önlemek için klasör yolunda boşluk olmayan bir klasöre yükleyin. Varsayılan yükleme \SFU noktadır.
 • Msiexec komutu anlatılan addlocal parametresi büyük/küçük harf duyarlı ve alan duyarlı ' dir. Yükleme tam olarak bu makalenin yazıldığı gibi komutu kullanırsanız, başarısız olur.
 • Microsoft, UNIX ve Windows kullanıcı adlarını birbirlerine eşleştirmek için ağınızdaki en az bir kullanıcı adı eşleme hizmeti yüklemenizi önerir. Lütfen kullanıcı adı eşleme hizmeti hakkında bizim BB makalesi, bizim BAşVURULAR bölümünde görüntüleyin.


Referanslar

UNıX'TEN Windows'a geçirdikten sonra bakım görevlerini gerçekleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
324539NASıL YAPıLıR: Bir UNIX için Windows yükseltme Bakım ve yardımcı görevleri gerçekleştir

Kullanıcı adı eşleme hizmetini yükleme ve yapılandırma konusunda ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
324073NASıL YAPıLıR: Kullanıcı Adı Eşleme sunucusu bir UNIX ve Windows geçişi için yapılandırma


Özellikler

Makale numarası: 324086 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 6a
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows Services for UNIX 3.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB324086 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:324086

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com