DCOM Proxy Bağlama Tanıtıcısını Ararken Sunucu Saplamasıyla Birlikte Kullanılıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 324102 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bazı Dağıtılmış Bileşen Nesne Modeli (DCOM) istemci ve sunucu uygulama senaryolarda istemci proxy sunucu yer tutucusu ile bağlantısı kaybolabilir. Bu durumda, DCOM atık toplama işlemi, artık sunucu yer tutucusu yaklaşık sekiz dakika içinde çalışır. Çalışması için istemci proxy almak için sunucu bilgisayarı yeniden kuramıyor.

Neden

Istemci, sunucu yer tutucusu için uzaktan yordam çağrısı (RPC) Bağlama tutamacı oluşturmaya çalıştığında, bağlama nesnesi bağlama durum denetlemeden başlatıldı olarak işaretlendi. Bir bağlama işlemi başarısız olursa, bu nedenle, istemci proxy sunucu yeniden bağlama nesnesi NULL bir bağlama dizesi olan ve DCOM'U atık toplama işlemi geri dönüştürür, sunucu yer tutucusu ilişki değil.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft COM + düzeltme paketi 20.2 edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
324034BİLGİ: Windows 2000 Service Pack 2 Sonrası COM+ Toplu Düzeltme Paketi 20.2
Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımlamıştır, ancak yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan bilgisayarlara uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, sorundan ciddi olarak etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Windows 2000 hizmet paketini beklemeniz önerilir.

Bu sorunun derhal çözülmesini sağlayacak düzeltmeyi edinmek için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Söz konusu güncelleştirme ile ilgili olmayan ek destek soruları ve sorunlar için normal destek ücretleri geçerlidir.


Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 324102 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft COM+ 1.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • the operating system: Microsoft Windows 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbwin2ksp4fix kbbug kbdcom kbfix kbwin2000presp3fix kbwin2000sp3fix KB324102 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:324102

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com