XADM:, Exmerge Çalıştır, olay KIMLIĞI 9551 uyarı iletileri kaydediliyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 324114 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kullanıcı hesapları, Active Directory'de temsil tanımlamak için Exmerge.exe çalıştırmak için yönetici hesabı kullanırsanız, bu nesneleri ve kullanıcılar olay KIMLIĞI 9551 uyarı iletileri kaydedilebilir değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Exchange Server 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
301378XGEN: en son Exchange 2000 Server hizmet paketi nasıl elde edilir
Bileşen: Bilgi deposu

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date      Time  Version    Size    File name
  ----------------------------------------------------------
  12-JUL-2002  17:08  6.0.5771.28  4,547,136  Store.exe         
				
Not: Dosya bağımlılıkları nedeniyle, bu güncelleştirmenin Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 2 gerektirir.

Durum

Microsoft bu sorunun, Microsoft Exchange 2000 Server'da bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 3'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Karma bir ortamda (Microsoft Exchange Server 5.5 ve Exchange 2000 içerir) veya daha önce karma bir ortamda, posta kutularının ve ortak klasörlerin erişim denetim listesi (ACL) kullanıcı hesaplarını Active Directory'de temsil içeriyor olabilir. Bu tür "hortlak" Kullanıcıların kullanıcılarıdır.

ACL Exchange Server 5. 5'ten Exchange 2000'de kullanılan bir NTDS biçimiyle eşleşecek şekilde yükseltilirse, henüz kaldırılmamış kullanıcıların bir sorun neden olabilir. Exchange 2000 ACL'YE değerlendirilecek ACL'YE sahip her yükseltmek çalışır. Exchange 2000 henüz kaldırılmamış kullanıcı, yükseltme sırasında karşılaşıyorsa, yükseltme çalışmaz. Exchange 2000, Exchange 2000 ACL'YE erişme yeniden başlatıldığında ACL yükseltmek çalışır. Henüz kaldırılmamış kullanıcılar sorunlar, bir dizi için yaygın olarak karşılaşılan nasıl ortamda oldukları bağlı bağlı olarak yol açabilir.

Exchange 2000 ACL yükseltme sırasında henüz kaldırılmamış kullanıcı karşılaşıyorsa, aşağıdaki uyarı iletisi günlüğe kaydedilir. Yöneticiler, bu uyarı iletisi, bir henüz kaldırılmamış durumda olan nesne ve kullanıcı hesabı tanımlamak için kullanabilirsiniz:
Olay türü: uyarı
Olay kaynağı: Msexchangeıs posta kutusu deposu
Olay KIMLIĞI: 9551
Açıklama:
<a1>Klasör</a1> [MBX:User1] ACL'SINI yükseltilirken hata oluştu. / Takvim "Server1\Mailbox deposu <a1>1</a1> (sunucu)" veritabanı üzerinde bulunur. Bilgi deposu için /O güvenlik dönüştüremedi KURULUş/OU = SıTE/CN = ALıCıLAR/CN = 123456 bir NT güvenlik tanımlayıcısı =. Bu durumda bu gecikme, Active dizin hizmetindeki kaynaklanır, olanaklıdır, kullanıcı kaydı, Active Directory ve (Bunun yerine Yükseltilecek) klasör erişim girişiminde çoğaltılacağı kadar bekleyin. Belirtilen nesne için Active Directory yinelenmiş DEĞIL, Microsoft Exchange Sistem Yöneticisi veya Exchange istemcisine ACL'SINI klasörü el ile güncelleştirmek için kullanın. Bu DN için ACE, erişim haklarını 0x401 bulunuyordu.
Exchange 2000 nesneye erişir ve ACL yükseltme yapamazsınız, bu uyarı iletisi günlüğe kaydedilir. Exchange yöneticisiyseniz, etkin ve tüm ortamınızda henüz kaldırılmamış kullanıcıları tanımlamak için Exmerge.exe gibi bir yardımcı programı kullanmak isteyebilirsiniz. Exmerge.exe, her klasör bir ACL yükseltilmesini zorlar erişir. Tipik bir Exchange Yönetici hesabını Exmerge.exe çalıştırmak için kullandığınız, ancak bunu yaparsanız, olay KIMLIĞI 9551 uyarı iletisi değil günlüğe kaydedilir. Bu makalede açıklanan düzeltme, her klasör için erişim ve olay KIMLIĞI 9551 hata iletileri ile henüz kaldırılmamış kullanıcıları tanımlamak için Exmerge.exe gibi bir yardımcı programı'nı çalıştırmak için Yöneticiler izin verir. Bilgi deposunun otomatik olarak tanımlanan henüz kaldırılmamış kullanıcıları kaldırmak için nasıl kullanılacağı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
318549XADM: Olay KIMLIĞI 9551 uyarı iletileri için ACL geçirilmiş Exchange Server 5.5 posta kutusu oluştur

Özellikler

Makale numarası: 324114 - Last Review: 6 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbexchange2000presp3fix kbexchange2000sp3fix kbfix KB324114 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:324114

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com